Wszystko
o samochodach

Porady / Warto wiedzieć Artykuł sponsorowany

Zakup samochodu elektrycznego z dopłatą. Zobacz, co oferuje Mazda

Data publikacji: Autor: Materiał informacyjny Mazda

Zakup samochodu elektrycznego z dopłatą Zakup samochodu elektrycznego może być dobrą decyzją w kontekście nadchodzących zmian w motoryzacji. Szczególnie, jeśli chodzi o dyrektywy Komisji Europejskiej, które dotyczą redukcji emisji CO2 do pułapu 0% w 2035 roku. To wszystko nie jest związane jedynie z ograniczeniami. Dzięki funduszom europejskim, a także państwowym przyszli klienci dealerów oferujących pojazdy elektryczne mogą liczyć na bogaty i przede wszystkim atrakcyjny finansowo program dotacji. Na co mogą liczyć klienci dealerów takich jak Mazda?

Dofinansowanie do samochodu elektrycznego 2021 – na jakie informacje zwrócić uwagę?

Chcąc uzyskać dopłaty do samochodów elektrycznych, warto sprawdzić informacje, które zostały udostępnione na początku lipca przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach pakietu „Mój Elektryk”. Założenia przedstawione w tym programie są bezpośrednio związane z możliwościami, jakie oferuje Mazda w kontekście sytuacji, w której klient będzie chciał ubiegać się o dofinansowanie do samochodu elektrycznego. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na informacje na temat takich aspektów, jak moment otrzymania pieniędzy, rodzaj pojazdu, na który otrzyma się dofinansowanie, a także ile będzie ono wynosić.

Dopłaty do aut elektrycznych – jaki pojazd będzie można dzięki nim kupić?

Korzystanie z programu, takiego jak dofinansowanie do samochodu elektrycznego 2021, pozwoli znacznie zredukować koszty związane z zakupem nowego pojazdu. Warto zauważyć, że zapisy w warunkach finansowania transakcji mówią o tym, że beneficjentami programu będą nie tylko przedsiębiorcy, lecz także klienci indywidualni i osoby wpisujące się w standardy, które umożliwiają otrzymanie karty „Duża Rodzina”.

Dopłaty do aut elektrycznych obejmują przede wszystkim pojazdy nowe. Powoduje to, że warto przyjrzeć się dokładniej ofercie najpopularniejszych dealerów samochodowych w kraju, takim jak Mazda, którzy proponują modele samochodów, charakteryzujących się wysoką jakością wykonania, stabilnym działaniem, estetycznym wyglądem i atrakcyjną ceną. Jednym z nich, jest na przykład Mazda MX-30.

Czy dopłaty do aut elektrycznych dotyczą konkretnych modeli?

Dopłaty do aut elektrycznych nie dotyczą konkretnych modeli. Warto jednak pamiętać o tym, że dofinansowanie do samochodu elektrycznego 2021 będzie odnosiło się wyłącznie do pojazdów nowych, niezarejestrowanych i niewpisujących się w standardy segmentu aut: hybrydowych, hybrydowych plug-in czy z agregatem napędzanym paliwem lub działającym na wodór. Muszą to być auta w 100% elektryczne.

Ile pieniędzy można otrzymać w ramach dopłaty do aut elektrycznych?

W ramach dopłaty do aut elektrycznych klienci będą mogli otrzymać nawet 27 000 złotych. W tym przypadku warunkiem jest karta „Dużej Rodziny”. W innych sytuacjach kwota ta ma sięgać 18 750 złotych. Należy zauważyć, że jest to stała stawka, której wysokość nie zależy od cen obowiązujących przy zakupie danego auta – droższego lub tańszego – beneficjent programu może liczyć na pomoc o wcześniej wymienionej wartości w każdym przypadku.

Jaka jest najwyższa cena auta elektrycznego w ramach dopłaty i kiedy otrzymuje się dofinansowanie?

Jednym z najczęściej zadawanych pytań w kontekście otrzymania dopłaty do aut elektrycznych jest to, jaka jest najwyższa cena potencjalnie zakupionego auta. Warunkiem otrzymania dotacji jest wartość pojazdu do 225 tys. zł. brutto i to z podatkiem VAT. Niestety, przekraczając tę barierę, dofinansowanie do samochodu elektrycznego 2021 nie będzie mogło zostać aktywowane. Limit wartości nie dotyczy jednak osób z kartą „Dużej Rodziny”.

Dofinansowanie do samochodu elektrycznego 2021 jest wypłacane w momencie, kiedy wszystkie koszty poniesione w związku z zakupem auta zostaną już poniesione. Jest to najczęściej sytuacja, kiedy właściciel auta zarejestrował i ubezpieczył pojazd.

Czy wybierając ofertę Mazdy, można liczyć na dodatkowe finansowanie?

Jednym z producentów, którzy oferują swoim klientom ciekawe warunki przyznania dofinansowania na zakup pojazdu elektrycznego, jest Mazda. Wyjątkową cechą oferty jest to, że samochód elektryczny może być zrefundowany w pewnej części nie tylko w związku z programem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, lecz także poprzez autorskie finansowanie japońskiego producenta.

Jest to dofinansowanie w wysokości 10 000 złotych dla klientów indywidualnych oraz 18 750 złotych dla przedsiębiorców w ramach akcji promocyjnej „Eko Oferty Mazdy”. Szczegóły uzyskania dotacji oraz czas trwania akcji „Eko Dopłata Mazdy” określa regulamin dostępny na stronie Mazdy. Informacje można uzyskać także w autoryzowanych salonach sprzedaży Mazda.

Czy warto zdecydować się na auto elektryczne?

W przeciwieństwie do zwykłych aut samochody elektryczne nie potrzebują benzyny ani oleju napędowego do ich napędzania. To możliwe, ponieważ posiadają silniki elektryczne. Dzięki temu podczas jazdy nie jest emitowany do atmosfery szkodliwy dla środowiska dwutlenek węgla.

Gdyby samochody elektryczne zdobyły przewagę, jeżeli chodzi o codzienne użytkowanie, ogólny bilans CO2 uległby zatem znacznej poprawie. Jednak, aby tak się stało, produkcja samochodu musiałaby również stać się bardziej przyjazna dla środowiska. Jak dotąd energia elektryczna jest nadal w dużej mierze wytwarzana w elektrowniach węglowych i gazowych. Udział energii odnawialnych wynosi obecnie około 30%. Można się jednak spodziewać, że w nadchodzących latach ta proporcja będzie się przechylać na stronę ekologicznych rozwiązań.

Decydując się na samochód elektryczny, można liczyć na niższe koszty eksploatacyjne

Wysoka cena zakupu jest rekompensowana przez znacznie niższe koszty utrzymania w porównaniu z konwencjonalnym silnikiem spalinowym. Naładowanie akumulatora elektrycznego na odcinku około100 kilometrów kosztuje praktycznie połowę mniej niż przejechanie tego samego dystansu samochodem z napędem konwencjonalnym. Ponadto, posiadacze samochodów elektrycznych mogą korzystać z dodatkowych korzyści, jak na przykład brak opłat za miejsce postojowe czy dodatkowe pakiety dofinansowania.

Silnik elektryczny – zalety jednostki napędowej

Głównym powodem niskich kosztów napraw samochodów elektrycznych jest silnik elektryczny. Ruch obrotowy generowany jest przez siły przyciągania i odpychania elektromagnesów. W przeciwieństwie do silnika spalinowego zużycie jest więc znacznie mniejsze. Silnik elektryczny jest również bardziej energooszczędny. Wiąże się to ściśle z wyższą sprawnością sięgającą 90%. Wskazuje to na stosunek energii wprowadzonej do energii zużytej.

Pojazdy elektryczne są ciche

W silnikach elektrycznych proces spalania jest pomijany. Zamiast tego rozwój mocy opiera się tutaj na wcześniej opisanym elektromagnetyzmie. Dlatego też pojazdy elektryczne są niemal niesłyszalne. Poziom hałasu, który generują, sprawia, że są prawie niezauważalne dla otoczenia. Dzięki temu nie przyczyniają się do zwiększenia zgiełku szczególnie w dużych miastach, co wpływa na korzyść zarówno mieszkańców, jak i pieszych.

Mazda MX-30 – samochód elektryczny, na który warto zwrócić uwagę

Jedną z ciekawszych propozycji na rynku jest Mazda MX-30. To samochód elektryczny, który może zostać wliczony w najpopularniejsze programy dopłat – zarówno rządowe, jak i samego dealera. Pojazd wzbudza szerokie zainteresowanie, głównie ze względu na takie cechy, jak komfort, dynamika i niezawodność. Całość uzupełnia wydajny silnik, który ma zapewnić właścicielowi pojazdu zasięg nawet200 kilometrów. Konstruktorzy Mazdy MX-30 zapowiadają także zmiany w kontekście intuicyjnego prowadzenia pojazdu, za sprawą specjalnie zaprojektowanego pedału przyspieszania.

Co więcej, model MX-30 wyróżnia estetyczne wykończenie wnętrza, w którym postawiono na rozwiązania nawiązujące do klasyki – naturalne korkowe wykończenia czy wyjątkowo dobrze prezentujące się połączenie materiałów naturalnych i skóry. Nie można także zapomnieć o bezpieczeństwie. W Mazdzie MX-30 zaimplementowano wyświetlacz head-up, który prezentuje najważniejsze informacje na temat drogi – na przedniej szybie, takie jak aktualna prędkość, wskazania nawigacji czy odczyty systemów bezpieczeństwa. Ponadto, samochód ten zdobył 5 na 5 gwiazdek w testach zderzeniowych niezależnej organizacji Euro NCAP.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Miklas (gość)

  Mam elektryczny samochód i elektryczną vespę. Dobra sprawa szczególnie teraz jak cena paliwa jest dość wysoka. Nie trzeba tankować i mocno się za kieszeń trzymać a do tego takie pojazdy nie produkują spalin.

 • Zofia (gość)

  O, a to miła wiadomość o tej dopłacie. :D Właśnie jestem na etapie szukania nowego auta i to zdecydowanie podbija pozycję Mazdy w moim prywatnym rankingu. <3

 • Adam (gość)

  Coraz więcej elektryków widuję już na ulicach i to cieszy. Jeżeli ten trend się utrzyma, a raczej tak będzie, Mazda dobrze robi idąc w tym kierunku. Dopłaty to też dobre wiadomości :)

 • Dariusz (gość)

  Czyli jak rozumiem Mazda ma jakby możliwość podwójnego dofinansowania samochodów elektrycznych? Świetna wiadomość. Musze to dokładnie sprawdzić. Teraz elektryki są coraz bardziej popularne i myślę, że będzie też coraz więcej stacji ładowania.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości