Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Zakup samochodu. Niemal nowe auta coraz droższe

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Pixabay.com Sytuacja na rynku niemal nowych samochodów jest stabilna pomimo problemów spowodowanych koronawirusem. Liczba samochodów w ofertach za pierwsze półrocze 2020 roku jest niemal taka sama jak w analogicznym okresie ubiegłego roku. A co z ceną?

W ciągu sześciu miesięcy tego roku na rynku wtórnym zaoferowano 74 957 aut w wieku do 5 lat i przebiegiem do 50 000 km, czyli tylko o 1 066 aut mniej niż przed rokiem. Mediana ceny niemal nowych aut wzrosła o 2 000 zł, z 69 900 zł w pierwszym półroczu 2019 roku do 71 900 zł. w 2020 roku.

Zobacz także: Ile kosztuje nowa Toyota Yaris? „Niemal nowe auta używane nadal cieszą się dużym zainteresowaniem klientów. W przypadku popularnych marek i modeli oszczędności w porównaniu z nowym samochodem wynoszą średnio od 20 do 30%, a w przypadku marek premium i luksusowych cena poniżej 50% ich pierwotnej wartości nie jest wyjątkiem. Jednocześnie są to najczęściej auta objęte przedłużoną gwarancją producenta przez kilka kolejnych lat i tym samym koszty serwisu są niższe niż w przypadku starszych pojazdów“ –powiedziała Karolina Topolova, Dyrektor Generalna AURES Holdings, operatora międzynarodowej sieci autocentrów AAA AUTO.

Największa oferta niemal nowych aut używanych jest w województwach mazowieckim, śląskim i wielkopolskim. Prawie 65% samochodów jest wyposażonych w silniki benzynowe, a 31% w wysokoprężne. Reszta to alternatywne napędy, których z roku na rok przybywa, a klienci mają do nich coraz większe zaufanie. Przykładowo, w przypadku modeli hybrydowych oferta powiększyła się z 1.995 w pierwszej połowie 2019 roku do 2.920 w tym samym okresie 2020 roku. Sprzedający oferowali także 394 modele aut w pełni elektrycznych, czyli aż o 338 więcej niż rok temu.

Marką, która dominuje w segmencie niemal nowych aut jest Toyota. Za nią plasują się Mercedes, Renault, Volkswagen i Ford.

Zobacz także: Ford Transit w nowej wersji Trail

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości