Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Zamkną al. Niepodległości w Szczecinie. Czeka nas paraliż centrum

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Zamkną al. Niepodległości w Szczecinie. Czeka nas paraliż centrum W środę 25 maja rozpocznie się przebudowa al. Niepodległości. Na jej przeprowadzanie wykonawcy mają sześć tygodni. - Postaramy się to przyspieszyć - mówi Bogusław Gościniak z Eurovii.

Budowa Kaskady jest już na finiszu. Na otwarcie musimy poczekać do jesieni. Trwają jednak intensywne prace nad przygotowaniem do wzmożonego ruchu przyległych ulic. Od środy kierowcy mogą spodziewać się kolejnych, potężnych utrudnień. Tym razem zamknięta zostanie ulica Niepodległości. Jej przebudowa potrwa sześć najbliższych tygodni.

- Nieprzejezdna będzie nitka w kierunku ulicy 3 maja, na odcinku od Placu Żołnierza Polskiego do Bramy Portowej - mówi dyrektor Bogusław Gościniak, przedstawiciel firmy Eurovia. - W pierwszej kolejności musimy zrobić nowe wpusty uliczne służące do odwadniania powierzchni jezdni. Trzeba będzie zerwać całą nawierzchnię, kostkę brukową. Na koniec wszystko odtworzyć. Szerokość jezdni się nie zmieni. Termin rzeczywiście mamy sześciotygodniowy, ale będziemy chcieli skończyć wcześniej.

Na początku jednym z pasów będą mogły poruszać się jedynie pojazdy komunikacji miejskiej, taksówki oraz samochodowy instytucji znajdujących się na remontowanym odcinku. Pozostali będę zmuszeni szukać dróg alternatywnych lub objazdów.

- Objazd w kierunku Bramy Portowej będzie poprowadzony od Placu Żołnierza Polskiego Trasą Zamkową, Nabrzeżem Wieleckim i ulicą Wyszyńskiego - mówi Dariusz Wołoszczuk z magistratu. - W al. Wyzwolenia, na odcinku od Placu Rodła do Placu Żołnierza Polskiego ustalony zostanie priorytet dla komunikacji miejskiej poprzez wydzielenie prawego pasa, po którym jeździły będą jedynie taksówki i taksówki. Z al. Wyzwolenia w kierunku Trasy Zamkowej będzie można skręcić ze wszystkich pasów.

Andrzej Kus

Zamkną al. Niepodległości w Szczecinie. Czeka nas paraliż centrum
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Zamkną al. Niepodległości w Szczecinie. Czeka nas paraliż centrum

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości