Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Zamkną ulicę Struga w Szczecinie

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Zamkną ulicę Struga w Szczecinie Od dzisiaj nie przejedziemy już główną ulicą Struga - na odcinku od ul. Jasnej do Wiosennej. Rozpoczyna się jej wyburzanie. Cały ruch ma przenieść się na drogi wspomagające.

Po otwarciu ruchu drogowego wokół galerii handlowej przy placu Żołnierza i wprowadzeniu nowej organizacji ruchu musimy przyzwyczaić się do kolejnych, bardzo istotnych zmian. Do późnej nocy trwały przygotowania do zamknięcia ulicy Struga - na odcinku od ul. Jasnej do Wiosennej. Wykonawcy z firmy Eurovia ustawiali znaki i tablice informacyjne. Wcześniej przygotowali łączniki i jezdnie wspomagające. Zamknięcie ulic ma nastąpić tuż przed południem i rozpocznie się wyburzanie drogi.

 

- Na plac budowy wchodzą frezarki i zaczynamy od zdzierania asfaltu - mówi Dariusz Zawadzki z firmy Eurovia. - W tym czasie demontowane też będzie oświetlenie uliczne, ściągane krawężniki i płyty chodnikowe. Wszystko to powinno potrwać tydzień. Później będziemy odkrywali podziemne instalacje. Mamy nadzieję, że nie trafimy na nic, czego nie ma w planach.

 

A jak pojadą kierowcy? Tutaj czeka nas bardzo dużo zmian. Zacznijmy od wjazdu do miasta. Samochody wjeżdżające do Szczecina kierowane będą na północną jezdnię wspomagającą - przyległą do salonów samochodowych, która od dzisiaj funkcjonować będzie jako dwupasmowa ulica jednokierunkowa. Pojazdy wyjeżdżające ze Szczecina skierowane natomiast będą na jezdnię południową - przylegającą do zajezdni autobusowej. Ona również funkcjonować będzie jako jednokierunkowa dwupasmowa.

 

- Ruch w poprzek ulicy Struga będzie odbywał się przez wiadukt drogowy w sąsiedztwie wiaduktu kolejowego oraz tymczasowy przejazd poprzeczny w rejonie skrzyżowania ul. Wiosennej i ul. Łubinowej - informują wykonawcy.

 

Utrudnienia nie powinny dokuczyć pasażerom komunikacji miejskiej. Autobusy kursować będą normalnie, korzystając z łącznika zlokalizowanego niedaleko sklepu Real. W przypadku problemów przygotowany do wprowadzenia jest dodatkowy tabor.

 

- Mimo wszystko polecamy proponowane przez nas objazdy: przez Dąbie i Zdroje. Jeśli choć trochę zastosują się nich kierowcy, korki, które są na początku nieuniknione, choć trochę powinny się rozładowywać - mówi Zawadzki.

 

Ulica zamknięta będzie aż do 2013 roku. W tym czasie wykonawca ma przebudować ok. 2,5 km drogi będącej główną trasą wjazdową i wyjazdową z miasta. Odcinek od ul. Jasnej do ul. Botanicznej znajdzie się w głębokim wykopie. Pozwoli to na "przerzucenie" nad ul. Struga dwóch wiaduktów, które ułatwią wyjazd z ul. Jasnej oraz Łubinowej i Wiosennej. W ramach inwestycji zmodernizowane zostanie także skrzyżowanie ul. Struga z ul. Pomorską. Będzie dwupoziomowe. Na niższym powstanie rondo. Ma obsługiwać ruch lokalny: dojazd do ul. Pomorskiej czy ulic wspomagających. Droga na wyższy poziom wzniesiona będzie estakadach i posłuży do obsługi ruchu tranzytowego.

 

 

Andrzej Kus

andrzej.kus@mediaregionalne.pl

 

Zamkną ulicę Struga w Szczecinie
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Zamkną ulicę Struga w Szczecinie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości