Wszystko
o samochodach

Motociekawostki / Fascynacje samochodowe

Zapach nowości

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Volvo: Wnętrza samochodów Volvo testowane są pod kontem niemiłych zapachów. Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego szyby nowych samochodów stojących w salonie są opuszczone? Powodem jest…zapach nowości, który nie każdemu się podoba.

Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego szyby nowych samochodów stojących w salonie są opuszczone? Powodem jest...zapach nowości, który nie każdemu się podoba.

 

Plastiki, elementy gumowe, materiały tapicerskie i stosowane do ich łączenia kleje wydzielają specyficzną woń odczuwalną szczególnie w aucie, które dopiero zjechało z taśmy montażowej. Fot. Volvo: Wnêtrza samochodów Volvo testowane s± pod kontem niemi³ych zapachów.

 

U niektórych takie połączenie zapachów wywołuje bóle głowy, nudności. Chcąc zadbać o dobre samopoczucie klientów producenci pojazdów zatrudniają specjalistów, których zadaniem jest ocena zapachu auta.

 

Fragmenty materiałów, które mają być wykorzystane w samochodzie, umieszcza się w pojemnikach i poddaje Fot. Volvo: Ekipa specjalistów sprawadza zapach materia³ów, które maj± byæ wykorzystane w aucie. działaniu różnych temperatur symulując warunki zbliżone do eksploatacyjnych. Specjaliści wąchają następnie materiały i wydają werdykt dopuszczając lub odrzucając je jako wydzielające zbyt intensywną czy drażniącą woń. Dodatkowo materiały przechodzą testy na obecność alergenów i pierwiastków metali ciężkich zagrażających zdrowiu. Wszystko w trosce o klienta.

 

W ostateczności zawsze można zastosować rozwiązanie z Citroena C4 – rozpylacz „miłych” zapachów.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości