Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Zaprojektuj samochód!

Data publikacji: Autor: (jar)

Fot. Peugeot/Design Contest: Zwycięski projekt Stefana Schulze z roku 2002 nazwany „4002”

W czasie trwania salonu samochodowego w Paryżu, już po raz trzeci, Peugeot zaprosił adeptów sztuki projektowania, grafików i rysowników hobbystów do wzięcia udziału przez Internet w konkursie na najlepszą wizję auta przyszłości.

 

Fot. Peugeot/Design Contest: Zwyciêski projekt Stefana Schulze z roku 2002 nazwany „4002”

Peugeot chce skorzystać na tym przez dopływ świeżych idei i bodźców, które mogą przyczynić się do wybrania kierunku poszukiwań modeli przyszłości.

 

Uczestnicy obecnego konkursu mają za zadanie zaprojektować „Peugeota marzeń najbliższej przyszłości”. Podobnie jak w ubiegłych latach zwycięzca rywalizacji zostanie uhonorowany prezentacją swojego pomysłu w skali 1:1 w czasie międzynarodowego salonu samochodowego w roku 2005 we Frankfurcie nad Menem. Dodatkową atrakcją będzie seryjna produkcja zwycięskiego modelu w skali 1:43 przez wytwórcę modeli Norev.

 

Laureatów konkursu nie ominie także nagroda pieniężna. Honorowane będzie pierwszych 30 miejsc. Zwycięzca otrzyma 6000 euro, zdobywca drugiego miejsca — 3000 euro, a trzeci w konkursie — 2000 euro. Kolejnych siedmiu finalistów dostanie po 1000 euro. Pozostałe 20 projektów, które zostaną wybrane przy końcu pierwszej rundy zostanie uhonorowanych sumą 300 euro.

 

Uczestnikiem konkursu może być każdy, kto ukończył 14 lat i posiada dostęp do Internetu. Projekty powinny zostać złożone pod adresem: www.peugeot-concours-design.com (strona jest w językach: angielskim, francuskim i hiszpańskim). Są tam też dalsze informacje oraz regulamin konkursu. Jego uczestnicy mają czas do 8 grudnia 2004 roku. Po tygodniu od tej daty jury poda do wiadomości 30 najlepszych projektów, z których z kolei internauci oraz prasa fachowa, przez głosowanie, wybierze do 20 stycznia 2005 dziesięciu finalistów. Po ich prezentacji w Internecie, w połowie lutego jury ogłosi nazwiska zwycięzców.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości