Wszystko
o samochodach

Aktualności / Imprezy

Zaspa pełna „bawarczyków”

Data publikacji: Autor: Sebastian Imielski

Radosław Tokarski przy swoim doskonale utrzymanym BMW E-30 316i. Samochód ten posiada certyfikat oryginalności i został już doceniony na zlocie w Toruniu, gdzie zdobył II miejsce w konkursie na najładniejsze auto imprezy. W ubiegłą sobotę po raz pierwszy w Trójmieście, a konkretnie na gdańskiej Zaspie, odbył się zlot posiadaczy aut marki BMW.

Ubiegła sobota była dla pomorskich miłośników marki BMW  dniem szczególnym. Po raz pierwszy w Trójmieście, a konkretnie na gdańskiej Zaspie, odbył się zlot posiadaczy aut bawarskiego koncernu.Na gdańskiej Zaspie oprócz starszych modeli można było zobaczyć również najnowsze osiągnięcia niemieckiego koncernu.

 

Imprezę tę zorganizował Klub BMW Pomorze, który ma ambicje zdetronizowania ogólnopolskiego zlotu BMW odbywającego się corocznie w Toruniu i do tej pory będącego jedyną tego typu imprezą w Polsce.

 

- Wielu miłośników i posiadaczy samochodów BMW z naszego regionu nie jeździło do Torunia ze względu na odległość i koszty - za udział w zlocie trzeba bowiem wnosić znaczną Radosław Tokarski przy swoim doskonale utrzymanym BMW E-30 316i. Samochód ten posiada certyfikat oryginalności i został już doceniony na zlocie w Toruniu, gdzie zdobył II miejsce w konkursie na najładniejsze auto imprezy. opłatę - mówi Radosław Tokarski, założyciel Klubu BMW Pomorze. - W naszej imprezie może brać udział każdy posiadacz samochodu BMW, a - jak widać - jest ich niemało, bowiem przybyło do nas ponad 50 aut. Celem zlotu jest nie tylko pokazanie różnych pojazdów BMW, ale również zademonstrowanie ich możliwości. Dlatego przygotowaliśmy na tutejszym pasie startowym specjalny tor, na którym odbył się konkurs palenia gumy. Na kolejnych zlotach planujemy stworzenie toru kartingowego. Wszystko odbywa się oczywiście pod nadzorem odpowiednich służb (straż pożarna iWłaścicielem tego wspaniałego BMW M5 jest Tomasz Gęstwicki. Samochód, pomimo iż ma już 10 lat, na drodze mógłby zawstydzić niejedno sportowe auto prosto z salonu. Silnik o pojemności 3.8 litra i mocy 340 KM rozpędza ten pojazd do 100 km/h w 5,8 sekundy. policja).

 

Na zlocie pojawiły się zarówno stare i bardzo dobrze utrzymane modele, jak i nowsze, kilkuletnie „trójki“ i „piątki“. Spośród tych ostatnich uwagę zwracały doskonale przygotowane modele M5, które w koncernie BMW oznaczają sportową jakość i osiągi. Organizatorzy zlotu zapowiedzieli już kolejną imprezę, która tym razem ma odbyć się w Pruszczu Gdańskim, ale na razie nie wiadomo dokładnie w jakim terminie.

 

Tymczasem wszystkich miłośników BMW zapraszamy na stronę internetową www.bmw.boo.pl, gdzie znajdują się wszystkie informacje o imprezach, a także szczegółowe dane techniczne pojazdów oraz ich historia.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Komentarze

  • Jacek (gość)

    Czy dużo było dresiarzy bo to ich ulubiona marka ?

  • Pomor (gość)

    BEz przesady, nie tylko dresiarze lubia Beemki. To sa po prostu odjazdowe bryki!

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości