Wszystko
o samochodach

Porady / Opony Artykuł sponsorowany

Zastanawiasz się nad modelem opon do motocyklu ? My Ci pomożemy !

Data publikacji: Autor: Materiał Partnera Zewnętrznego

Z tego względu, że standardowy motocykl posiada jedynie dwa koła, niezwykle istotne jest, aby wybrać do niego odpowiednie opony zapewniając jego najlepszą możliwą przyczepność, jazdę oraz prowadzenie, zwiększając tym samym bezpieczeństwo na drodze.

W zależności od przeznaczenia motocyklu, wielu producentów opon dokonuje podziału na opony do motocykli do użytku do jazdy na drodze, motocykli terenowych/enduro oraz motocykli wyścigowych, do motorowerów i skuterów, do cruiserów i motocykli turystycznych, do motocykli sportowych, quadów i chopperów.

Przede wszystkim każda opona posiada swoją własną średnicę felgi, dlatego podczas zakupu opon upewnij się, że zasięgnąłeś niezbędnych informacji z dokumentacji technicznej swojego motocyklu. Dany parametr jest odmierzany w calach i waha się w zakresie od 8 do 21. Wybierając opony do motocykli zapoznasz się z oznaczeniami znajdującymi się na ich ściankach bocznych, które poza średnicą obejmują szerokość (zazwyczaj od 50 do 330 mm), stosunek wysokości profilu wyrażony jako procent szerokości (od 30 do 600 mm), indeks prędkościowy (w km/h) oraz indeks nośności (w kg). Tym samym opona może posiadać na ściance bocznej następujące oznaczenie: 185/70 ZR17 M/C (58W), gdzie 185 to jej szerokość, 70 – wysokość wynosząca 129,5 mm, Z – indeks prędkościowy wynoszący +240 k/h, R – oponę radialną, 17 – średnicę w calach, M/C skrót od wyrażenia “motorcycle only” (wyłącznie dla motocykli), a 58 – maksymalną nośność wynoszącą 236 kg. Kolejnym parametrem, który należy wziąć pod uwagę, to sezon, dla którego opona została skonstruowana.

Dostępne są opony letnie, całoroczne, a nawet zimowe. Co więcej, opony do motocykli mogą być przeznaczone wyłącznie na przednią lub tylną oś lub na obie osie. Prawidłowa instalacja opon jest niezbędna do zachowania optymalnej wydajności i prowadzenia motocykla. Opony do motocykli, tak samo jak opony samochodowe, mogą posiadać w swoim wnętrzu dętkę lub występować w formie bezdętkowej. Mogą się one różnić między sobą także wzorem bieżnika, który może być skomplikowany z dużą ilością rowków i lameli, a także całkowicie gładki. Niezależnie, jaki motocykl posiadasz, czy jest to niewielki miejski cruiser czy potężny chopper, w naszym sklepie internetowym znajdziesz odpowiednie opony dla swojej maszyny.


Artykuł został napisany przez Autoczescionline24.pl

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości