Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Zasypie i oblodzi

Data publikacji: Autor: (DJA) - Dziennik Bałtycki

Fot. Adam Warżawa

Synoptycy ostrzegają - to jeszcze nie koniec zimy. Po krótkiej przerwie już w niedzielę i poniedziałek opady śniegu powrócą ze zdwojoną siłą!

 

- Będzie mocno sypać - ostrzega Grzegorz Pietruch, synoptyk z Biura Prognoz IMiGW w Gdyni.

Sytuację na drogach pogorszy jeszcze wzrost temperatury - nad Polskę napływa wilgotne i cieplejsze powietrze z południowego zachodu. Niewykluczone, że marznąca mżawka zamieni Fot. Adam War¿awa ulice i chodniki w lodowiska.

 

- Dotarły już do mnie prognozy meteorologiczne o silnych opadach śniegu, zawiejach i zamieciach - przyznaje Antoni Szczyt, wicedyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej w gdańskim magistracie. - Od osób prowadzących akcję „Zima” otrzymałem zapewnienie, że na ulice wyjedzie więcej piaskarek. Do akcji ruszą też ciężkie pługi, służące do wyciągania samochodów z zasp. Osobiście jednak radzę, aby osoby, które nie muszą tego robić, nie wychodziły z domów. No, najwyżej można skorzystać z nart-biegówek. To piękny sport...

Z dużymi obawami obserwuje prognozy pogody dr Remigiusz Loroch, dyrektor sopockiego pogotowia.

 

- Już teraz jest sporo pacjentów z urazami, złamaniami, skręceniami - mówi lekarz. - A może być tego więcej. Najbardziej jednak przeraża mnie sytuacja na drogach. To tragedia - nasze karetki nie mogą dotrzeć do chorych przez zasypane ulice osiedlowe. Bywa, że trzeba nieść przez zaspy pacjenta nawet kilkaset metrów! A przecież nierzadko od czasu otrzymania pomocy zależy ludzkie życie!

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości