Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Zatrzymań ciąg dalszy

Data publikacji: Autor: (tj) - Express Ilustrowany

Fot. Express Ilustrowany

Wpadają kolejne osoby zamieszane w korupcyjną aferę w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Łodzi.

 

Tym razem funkcjonariusze ze specjalnej grupy dochodzeniowo-śledczej zatrzymali policjanta (komisarz pracował w jednym z łódzkich komisariatów, ma 38 lat i 12 lat służby) i byłego policjanta (wyrzucony ze służby w ubiegłym roku za przyjęcie łapówki od sprawcy kolizji) - obaj pracowali jako instruktorzy nauki jazdy.Fot. Express Ilustrowany

 

Były policjant to syn aresztowanego na początku grudnia egzaminatora WORD Mieczysława O. Okazuje się, że syn załatwiał egzaminy u ojca i jego skorumpowanych kolegów.

 

- Prokurator okręgowy postawił funkcjonariuszowi zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, biorącej łapówki za pomoc w uzyskiwaniu prawa jazdy - mówi podinsp. Witold Kozicki, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi.

 

Zdaniem prokuratury mężczyzna przyjął od czterech osób nie mniej niż 3 500 zł. Część zdobytych w ten sposób pieniędzy oddawał nieuczciwym egzaminatorom. Sąd zadecyduje dziś o jego ewentualnym tymczasowym aresztowaniu.

 

Z kolei 38-letniemu komisarzowi postawiono zarzut przyjęcia w 2002 r. łapówki w kwocie 700 zł od kursantki w zamian za pomoc w uzyskaniu „prawka”. Funkcjonariusz został zawieszony w czynnościach służbowych, a prokuratura zastosowała wobec niego dozór policyjny.

 

Afera w łódzkim WORD wybuchła na początku grudnia, gdy zatrzymano 12 osób - egzaminatorów, instruktorów i właścicieli szkół nauki jazdy.

 

Podejrzanym grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości