Wszystko
o samochodach

Motosport / Wyścigi

Zawodnicy GSMP rozpoczynają sezon 2012

Data publikacji: Autor: (pp)

Fot. Stec Motorsport Już w najbliższy weekend (19-20 maja) wystartuje tegoroczny sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Inauguracyjna runda będzie miała miejsce w okolicach Korczyny, gdzie odbędzie się 9. Wyścig Górski "Prządki". Do startu zgłosiła się rekordowa liczba 83 zawodników.

Fot. Stec MotorsportWśród startujących nie zabraknie czołówki polskich kierowców. W 9. Wyścigu Górskim Prządki weźmie udział m.in. wielokrotny mistrz Polski, Mariusz Stec. - Nie mogłem się doczekać nowego sezonu GSMP. W przerwie nie spaliśmy. Opracowałem nowy projekt auta, który mam nadzieję będzie dla kibiców świetną atrakcją. Niestety na pierwszy wyścig nie udało nam się go ukończyć w terminie ze względu na moją obecność w RSMP i sprawy rodzinne.  Poza tym pamiętam jeszcze szybkie przygotowania nowego auta po wydarzeniach z poprzedniego sezonu. Na trasie w Prządkach pojawiam się w klasie OPEN+2000 Lancerem EVO IX RS, którym jeżdżę w rajdach. Postaram się powalczyć w ten weekend z dużo mocniejszymi samochodami. Korczyńska trasa jest bardzo szybka. Zapowiada się dobra pogoda, więc rywalizacja będzie na ułamki sekund. Zapraszam wszystkich kibiców na trasę i do strefy serwisowej - powiedział przed startem polski kierowca.

Ponadto, na liczącej ponad 4,5 kilometra trasie kibice będą mogli podziwiać m.in. auta historyczne, rajdowe grupy N, a także mocno zmodyfikowane pojazdy klasy Open. Poza wspomnianym już Mariuszem Stecem, na starcie pojawią się także Aleksander Michałowski, Andrzej Szepieniec i Tomasz Mikołajczyk.

9. Wyścig "Prządki" to nie tylko zmagania kierowców, lecz także wielkie motoryzacyjne święto. Kibice w Krośnie będą mogli obejrzeć m.in. spektakl o bezpieczeństwie na drogach, a także na specjalnym symulatorze przekonać się, jakie przeciążenia działają na człowieka podczas zderzenia czołowego. Prawdziwą gratką będzie natomiast pokazowy przejazd auta wyścigowego amerykańskiej serii NASCAR, za kierownicą którego zasiądzie Andy Mancin.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości