Wszystko
o samochodach

Motosport / Pozostałe sporty

Zbliża się I runda Driftingowych Mistrzostw Polski N-Gine [FILM]

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Organizator I runda N-Gine Driftingowych Mistrzostw Polski 2011 odbędzie się w dniach 21 – 22 maja na torze „Poznań”.


Fot. Organizator Pierwszego dnia rozegrane zostaną zawody cyklu Driftingowego Pucharu Polski (dla amatorów) oraz kwalifikacje do finałów I rundy N-Gine Driftigowych Mistrzostw Polski (dla zawodników z licencjami PFD). Finały rozgrywane systemem play-off w parach przez 32 najlepszych zawodników odbędą się w niedzielę 22 maja.

CZYTAJ TAKŻE

Sezon wyścigów na 1/4 mili otwarty!

Jechali w poślizgu
Wybór obiektu nie jest przypadkowy, wszak to jedyny w pełni profesjonalny tor wyścigowy w Polsce, który pozwala Polskiej Federacji Driftingu Fot. Organizator zorganizować bezpieczne i bardzo widowiskowe zawody. Tytułu Driftingowego Mistrza Polski bronić będzie Maciej Bochenek, który nie będzie miał łatwego zadania. Poziom licencjonowanych zawodników N-Gine DMP jest nie tylko bardzo wysoki, ale i wyrównany, co sprawia, że od samego początku walka będzie zacięta i emocjonująca.

Trudno wskazać jednoznacznego faworyta, szczególnie, że w tym roku czołówka mocno się „dozbroiła” – moc silników większości startujących samochodów przekracza 500 KM! Nie zabraknie również ciekawych debiutów m.in. pierwszego w Polsce Mitsubishi Lancera Evolution RWD przystosowanego do zawodów driftingowych.

I runda N-Gine DMP 2011 to nie tylko sportowe emocje, ale i prawdziwe święto dla miłośników motoryzacji. W driftingowym miasteczku nie zabraknie stoisk sponsorów, na kibiców czekać będzie masa dodatkowych atrakcji, jak choćby przejazdy drift-taxi oraz sesje, podczas których będzie można zdobyć autografy zawodników oraz teamowe gadżety.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości