Wszystko
o samochodach

Motosport / Pozostałe sporty

Zbliża się wielki finał DMP 2012 w Poznaniu

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Polska Federacja Driftingu Już w najbliższy weekend – 22 i 23 września na torze „Poznań” odbędzie się piąta, finałowa, runda Driftingowych Mistrzostw Polski 2012. Po czterech już rozegranych rundach – spektakularnej w Płocku, mokrej w Sopocie, szybkiej w Kielcach i ekstremalnej w Karpaczu – przyszedł czas na wielki finał, który tradycyjnie odbędzie się w Przeźmierowie.

Fot. Polska Federacja DriftinguDla Polskiej Federacji Driftingu, organizatora najważniejszej serii zawodów driftingowych w Polsce oraz dla całego środowiska związanego z tą dyscypliną sportów motorowych tor „Poznań” to prawdziwa Mekka driftingu w Polsce – to tu wszystko się zaczęło i tu odbywają się wszystkie najważniejsze imprezy. Wrześniowe finały Driftingowych Mistrzostw Polski na poznańskim obiekcie wręcz stały się tradycją.

W tym roku rywalizacja o najważniejsze trofeum jest wyjątkowo zacięta i szansę na najważniejszy tytuł Driftingowego
Mistrza Polski ma wciąż 4 zawodników: Maciej Bochenek z Budmat Auto RB Team (260 punktów), Marcin Mospinek z Valvoline PUZ Drift Team (229 punktów), Paweł Trela, Asus Drift Team (224 punkty) oraz Marek Wartałowicz, STW Drift Team (204 punkty). Pozostali zawodnicy z całą pewnością również nie będą próżnować, bowiem każdy chce wypaść jak najlepiej w klasyfikacji generalnej sezonu.

Fot. Polska Federacja DriftinguDodatkowych emocji z pewnością dostarczą zawodnicy zagraniczni, których co najmniej kilkunastu spodziewanych jest
w Poznaniu. Część z nich, jak choćby jeden z najlepszych niemieckich drifterów, znany już z rundy w Karpaczu,
Christian Kögle czy bracia Ladislav i Stanislav Bezouska z Czech wezmą udział w Driftingowych Mistrzostwach
Polski, których formuła jest otwarta. Większość zawodników zagranicznych będą stanowili uczestnicy finałowej rundy Eastern Europe Drift Championship, której PFD jest współorganizatorem. Cały cykl EEDC składa się z 7 rund rozgrywanych na Białorusi, Łotwie, Litwie, w Rosji, na Ukrainie, Węgrzech oraz w Polsce. Zmagania najlepszych drifterów z Polski i Europy centralnej i wschodniej to najważniejsze, ale nie jedyne atrakcje jakie zaplanowała na najbliższy weekend Polska Federacja Driftingu.

Fot. Polska Federacja DriftinguOprócz drifterów na torze „Poznań” pojawią się czołowi polscy FMX-owcy z teamu RAGE, którzy dadzą popis motocyklowych akrobacji w powietrzu. Motocyklowe tricki na asfalcie zaprezentuje, znany poznańskiej publiczności Hubert Dylon
„Raptowny” najlepszy polski stunter. Z kolei STW Center zaprezentuje pokazy ciężkiego kalibru – Monster Truck i uwielbiany przez widzów driftujący TIR, który specjalnie na tą imprezę przeszedł kurację wzmacniającą – 700 KM, a przede wszystkim 3500 Nm puszczą z dymem niejeden komplet opon.

Nie zabraknie też znanego ze wszystkich imprez PFD TruckBaru, stoisk sponsorów oraz specjalnie przygotowanej
przez DIVERSE strefy rozrywkowo-lifestylowej dla kibiców.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości