Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Zdjęcie z fotoradaru. Ponad dwukrotnie przekroczona prędkość i problem z pamięcią

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / GITD

Fot. GITD 122 km/h na liczniku przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Kto siedział za kierownicą? Obywatelka Rosji - tak twierdził właściciel pojazdu. Inspektorzy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego postanowili to sprawdzić.

Dzierzążnia to niewielka gmina w powiecie płońskim. Kierowcy poruszający się drogą krajową w obszarze zabudowanym, powinni jechać z maksymalną prędkością 50 km/h. Przejeżdżająca przez Dzierzążnię kobieta zdecydowanie przekroczyła dozwoloną prędkość. Miała na liczniku 122 km/h, czyli o ponad 70 km za dużo.

Wykroczenie zostało zarejestrowane przez fotoradar i Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym  GITD wezwało właściciela pojazdu do złożenia wyjaśnień. Stwierdził on, że samochód prowadziła obywatelka Rosji. Takie oświadczenia regularnie spływają do CANARD i stanowią próbę przerzucenia odpowiedzialności na obcokrajowców. Urzędnicy postanowili sprawdzić, czy wyjaśnienia właściciela pojazdu są wiarygodne.

Zobacz także: Kiedy można zamówić dodatkową tablicę rejestracyjną?

Powołując się na przepisy prawa karnego i prawa wykroczeń, wystąpili z wnioskiem o udostępnienie wizerunku żony właściciela pojazdu. Porównanie zdjęć z dowodu osobistego i fotoradaru nie budziło wątpliwości. Pojazd prowadziła Polka - żona właściciela auta.

Sprawa skończyła się w sądzie. Za przekroczenie prędkości kobieta została ukarana 500 złotową grzywną.

Zobacz także: Testujemy Volkswagena Polo

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Ktoś (gość)

  Szkoda, że GITD nie ma prawa przetwarzać danych osobowych więc bezprawnie ustalili kto jest właścicielem pojazdu. Urzędnik, który to zrobił nadużył swoich uprawnień i popełnił przestępstwo.

 • Beka (gość)

  I to nie BMW wow.

 • Nie ważne (gość)

  Po przeczytaniu początku artykułu przeczytamy że w/w fotoradar stoi w terenie zabudowanym, czyli idąc tym tokiem myślenia na fotoradarze nie zabierają prawka? Czy po prostu opłaca się kłamać czasami? O.o

 • muka suka blyat (gość)

  Tak powiat płoński żegna kierowców

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości