Wszystko
o samochodach

Porady / Bezpieczeństwo

Ze sklepu czy używane?

Data publikacji: Autor: Grzegorz Wojtyrowski

Fot. Robert Kwiatek W samochodzie jest co najmniej kilka układów, które wpływają bezpośrednio na bezpieczeństwo podróżowania.

Od kilku miesięcy wzrasta grupa użytkowników tanich, kilkunastoletnich samochodów sprowadzonych z zagranicy. Dla tych pojazdów preferowany jest relatywny do ich wartości, oszczędny sposób eksploatacji. Fot. Robert Kwiatek

 

Właściciele starają się dokonywać napraw we własnym zakresie lub w warsztatach bez autoryzacji. Aby zminimalizować koszty często stosują części używane bez gwarancji jakości, kupując je w autozłomach lub na giełdach.

 

W samochodzie jest co najmniej kilka układów, które wpływają bezpośrednio na bezpieczeństwo podróżowania /układ kierowniczy, hamulcowy, zawieszenie, poduszki, pasy i układ ich sterowania/ gdzie stosowanie części “z odzysku” jest bardzo ryzykowne. Należy podkreślić, że w razie zaistnienia wypadku, towarzystwa ubezpieczeniowe mają prawo odmówić wypłaty odszkodowania, jeśli stwierdzą, że jedną z przyczyn jego powstania było zamontowanie niesprawnych, poprzednio używanych części.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości