Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Zegary śmierci na drogach krajowych poprawią bezpieczeństwo?

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Zegary śmierci na drogach krajowych poprawią bezpieczeństwo? Przy drodze krajowej nr 25 w woj. kujawsko-pomorskim stanęły wczoraj wielkie billboardy wskazujące liczbę zabitych na tych trasach dzieci, kobiet, rowerzystów i pijanych kierowców.

W każdym kierunku ustawiono po sześć wielkich tablic. Zegary śmierci pojawiły się w środę w Złotnikach Kujawskich, a jutro w okolicach Brzozy. 25 listopada podobna akcja prowadzona będzie na drodze krajowej nr 80 między Bydgoszczą a Toruniem - w Złejwsi Wielkiej, a 26 listopada w Czarnowie.

Wszystko w ramach prowadzonej od roku 2007 akcji „Drogi zaufania”.
- Chcemy wpłynąć na świadomość kierowców, przypomnieć że czasem trzeba zdjąć nogę z gazu - wyjaśnia Tomasz Okoński, rzecznik prasowy bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
- Za umieszczonymi na billboardach liczbami kryją się konkretne ludzkie tragedie - śmierć idących do szkoły dzieci, kobiet w ciąży, rowerzystów, którzy wyjechali na wycieczkę. To lepiej przemawia do wyobraźni niż czysta statystyka.

Tomasz Okoński przypomina, że infrastruktura drogowa systematycznie poprawia się, ale z kulturą i stylem jazdy kierowców jest znacznie gorzej. To wynika jednoznacznie z analiz wypadków - w roku 2008 liczba zabitych na drogach krajowych województwa kujawsko-pomorskiego spadła o 6 proc., w roku 2009 - aż o 20 proc. Jednak już w roku 2010 wzrosła o 0,5 proc.

Doskonałym przykładem jest krajowa „dziesiątka”, gdzie pomimo modernizacji liczba wypadków nie zmniejszyła się.
- Jeśli nie pomaga nawet doskonale przygotowana do jazdy i świetnie oznakowana droga, to przyczyna wypadków musi leżeć po stronie kierujących - oznajmia z naciskiem Okoński.

(M)

Zegary śmierci na drogach krajowych poprawią bezpieczeństwo?
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Zegary śmierci na drogach krajowych poprawią bezpieczeństwo?

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości