Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Zegary śmierci na Opolszczyźnie

Data publikacji: Autor: redakcja.nto

Zegary śmierci na Opolszczyźnie Tablice z liczbą zabitych i rannych oraz symboliczne czarne, plastikowe worki, mają dawać kierowcom do myślenia.

- Widok worków, do których wkładane są ofiary wypadków zrobił na mnie wielkie wrażenie - przyznaje Marek Jaworski z Krakowa, którego dziś spotkaliśmy w Miejscu Obsługi Podróżnych w Jankowicach Wielkich w powiecie brzeskim, gdzie odpoczywał przed dalszą jazdą. - Teraz na pewno zdejmę nogę z gazu.

Na drogach Opolszczyzny ruszyła akcja Zegary Śmierci, prowadzona przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w ramach kampanii Drogi Zaufania.

Na autostradzie A4 oraz wybranych odcinkach dróg krajowych, umieszczone są tablice informujące o liczbie zabitych i rannych w wypadkach na polskich drogach w ubiegłym roku. Natomiast pod tablicami umieszczone są symbolicznie czarne, plastikowe worki, takie same, do których wkładane są ofiary wypadków.

Zegary Śmierci stały już w Miejscu Obsługi Podróżnych w Wierzbniku, dziś i jutro zobaczyć je można w Jankowicach Wielkich na autostradzie A4, w niedzielę na obwodnicy Paczkowa, w poniedziałek będą ustawione na obwodnicy Kamienicy, a we wtorek na obwodnicy Lubrzy.

Zegary śmierci na Opolszczyźnie
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Zegary śmierci na Opolszczyźnie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości