Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Zientarski o fotoradarach: „Zmarnowano mnóstwo pieniędzy"

Data publikacji: Autor: (mm) TVN/x-news

Fot. Piotr Furta, archiwum Polska Press Od 1 stycznia 2016 straże miejskie i gminne nie mają już możliwości kontroli fotoradarowej kierowców. Nadal nie wiadomo, co stanie się z tymi urządzeniami.

Fot. Piotr Furta, archiwum Polska Press - Nagle kierowcy zaczęli jechać szybciej, bo urządzenia zostały zafoliowane i nie mierzą prędkości. Do tego wyrzucono wiele pieniędzy w błoto, strasznie boli serce z tego powodu. Widocznie nie możemy nic przygotować zgodnie z planem - twierdzi dziennikarz motoryzacyjny Włodzimierz Zientarski.

Redakcja poleca: Szukamy drogowych nonsensów. Zgłoś się w plebiscycie i wygraj tablet!

- To karygodne, bo to może doprowadzić do większej liczby zgonów na drogach. Prawo drogowe trzeba zweryfikować, uprościć, a w pewnych przypadkach napisać od nowa - dodaje.

Przypomnijmy, że zgodnie ze stanowiskiem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wszczęte, ale niezakończone przed 1 stycznia 2016 roku sprawy, zostaną przekazane do dalszych czynności policji, więc zaległe mandaty będą musiały być zapłacone. W skali kraju to kilkadziesiąt tysiecy spraw. Należy jednak pamiętać, że od momentu ujawnienia wykroczenia, do nałożenia mandatu może upłynąć 180 dni. Oznacza to, że wiele spraw może się przedawnić.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • hudini (gość)

  ja się niechcianych zdjeć pozbywam na punkciki.com nieważne od kogos przychodzą ;) ja mam spokój, oni kasę, a jakiś dobry człowiek trochę grosza i wszyscy są zadowoleni :)

 • Kierowca telewidz (gość)

  pan Zientarski niech się zajmie rechabilitacją syna.

 • kierowca (gość)

  jakoś fotoradary nie działały na synka co pruł 200 kmh przez miasto

 • Zientarski o fotoradarach: „Zmarnowano mnóstwo pieniędzy (gość)

  Po co fotoradary?Zientarski jr.i tak fotoradary miał głeboko w d....Gdyby zwracał uwag e ba fotoradary to nie został by połamany w wypadku,a kumpel by żył.Więc "ekspert" Ziętarski niech siedzi cicho i nie opowiada bzdur.Czyżby chciał się przymilać nowej władzy?

 • ecik (gość)

  Panie Ziętarski ! Pan wypowiada się na temat fotoradarów.To były maszynki do ograbiana polskiego i tak już biednego społeczeństwa.Ale Pan tego z pewnością nie rozumie. Pieniądz przesłonił panu wszystko. I ta specyficzna "sprawiedliwość" dla wybranych . Myślę ,że wie Pan o czym piszę.

 • Fiutek (gość)

  ""jakoś fotoradary nie działały na synka co pruł 200 kmh przez miasto"" Czego się czepiasz ?. Pędząc 200 km/h nie jesteś nawet w stanie zauważyć wszelkich znaków drogowych ograniczających dozwoloną szybkość.

 • romuś (gość)

  Panie Ziętarski daj pan spokój. My juz naprawdę słuchac Pana nie chcemy po tym co Pan w czas wypadku syna wyprawiał.

 • NA SZCZYT NATO (gość)

  PEŁO JE MIAŁO DO KASY Z UWALANIA CIEMNEGO LUDU A PIYSI ROWERZYSTY MOTOCYKLISTY DO ZACHOWANIA ŻYCIA=A PIS JE LIWIDUJE DO SWOJI BEZKARNOŚĆI I BRAKU PRAWA I BEZPIECZYŃSTWA I STAŁŁEGO ZAGRORZENIA ŻYCIA TYCH BEZ SAMOCHODÓW Z PLEBSU.

 • lordofchaos (gość)

  Syn Pana Z. ma svoja karme i nie vidze povodu aby go v to mieszac * fororadary povinne byc aby strzec bezpieczenstva i tempervac domoroslych KUBICOV * natomiast zrobiono z nich maszynke do sciagania pienidzy dla samorzadov i na to nie povinno byc zgody *

 • Zientarski zapomniales? (gość)

  Zientarski ty Dxxxniu co zrobil twoj syn zapomniales..Bedziemy cie pilnowac jak ty przezczegaz przepisy na kazdym kroku bedziemy cie gnoic obronco radarow gdzie so drogi komuchu i pieniadze z podatku drogowego

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości