Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Zimowa obniżka cen na autostradzie A4

Data publikacji: Autor: (red)

Fot. Łukasz Jurczyk Najprawdopodobniej jeszcze tej zimy spółka Stalexport, obniży ceny na odcinku autostrady A4 łączącym Kraków i Katowice. Niestety będzie ona dotyczyć jedynie motocyklistów.

Fot. Łukasz Jurczyk Największa motocyklowa zimowa impreza w regionie, to styczniowy Zlot Pingwinów w Świętochłowicach. Przyjeżdżają na niego miłośnicy ekstremalnej jazdy motocyklami w zimie. Ekstremalnej, bo w czasie tej jazdy odczuwane przez motocyklistę temperatury oscylują woków wartości polarnych.

CZYTAJ TAKŻE

Mniejsze opłaty motocyklistów za przejazd autostradami

Nowe stawki opłat za przejazd A2 Konin-Stryków

Tymczasem Stalexport właśnie na przełom grudnia i stycznia zaplanował wprowadzenie obniżki opłat za przejazd motocyklami przez odcinek autostrady A4 między Brzęczkowicami a Balicami. Motocykliści za przejazd całą trasą mieliby płacić nie 16, a 8 złotych.

Stalexport uzależnił obniżkę od daty przyjęcia przez rząd projektu zmian opłat na płatnych odcinkach autostrad, administrowanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Rozporządzenie, zgodnie z którym kierowcy samochodów za każdy kilometr będą płacić 10 groszy, a motocykliści 5 groszy, jest obecnie w konsultacjach społecznych. W tym tygodniu zajmie się nim rząd.

Nie wiadomo jednak, czy obniżka utrzymana zostanie na stałe, czy też będzie "zimową promocją". Obniżkę opłat zapowiadał już w lutym nowy prezes spółki. Wcześniej kilkakrotnie motocykliści protestowali przeciwko ich zdaniem zbyt wysokim opłatom, utrudniając w legalny sposób pracę poborców autostradowych opłat.

Źródło: Dziennik Zachodni

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości