Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Zimowe testy Maćka Lubiaka

Data publikacji: Autor: (c)

Fot. Mitsubishi Podolsztyńskie szlaki są miejscem kolejnych, zimowych testów prowadzonych przez Macieja Lubiaka.

Podolsztyńskie szlaki są miejscem kolejnych, zimowych testów prowadzonych przez Macieja Lubiaka. Zawodnik zespołu Castrol Mitsubishi ćwiczy przed początkiem sezonu rajdowego.

 

Lubiak trenuje na zaśnieżonych trasach w Mitsubishi Lancerze Evolution VI. Jego nowa rajdówka – Lancer Evo VIII MR – jest na finalnym etapie produkcji i gdańszczanin niebawem wybierze się do Belgii, by przeprowadzić pierwsze próby z nowym Fot. Mitsubishi samochodem.

 

- Teraz będę chciał jak najlepiej przygotować się pod względem ustawień zawieszenia do warunków na naszych OS-ach. W treningówce, podobnie jak w naszym MR, także są Fot. Mitsubishi zamontowane „Top Shocks’y”, więc będę mógł sprawdzić co z nimi trzeba zrobić, by samochód dobrze się prowadził. Chcę oczywiście także ugruntować sobie to, czego nauczyłem się w podczas szkolenia w Norwegii, a warunki są ku temu bardzo sprzyjające - mówi Maciek Lubiak.

 

Zimowa aura pozwoli na wykorzystanie okolcowanych opon podczas tej serii testów. Co prawda nie będzie mowy o użyciu długiego kolca, na jakim odbywały się treningi w szkole Johna Hauglanda, ale Lancer Maćka zostanie uzbrojony w opony Michelina G51 z krótkimi kolcami.

 

Po tej sesji Maćka czeka krótka przerwa w treningach, ale już w połowie tego miesiąca zaplanowana jest pierwsze sesja testów w Mitsubishi Lancerze Evo VIII MR. Tym razem miejscem prób będą trasy dolnego Śląska.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości