Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Złapali szefa gangu paliwowego

Data publikacji: Autor: Grzegorz Jankowski - Dziennik Bałtycki

Policja zatrzymała, a sąd aresztował szefa zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się kradzieżami paliwa.

 

Zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego 32-letni Piotr O. od wielu miesięcy ukrywał się przed policją. Zatrzymano go w związku ze sprawą włamania do ropociągu, jaki miał miejsce w kwietniu ubiegłego roku w Subkowach w województwie Pomorskim. Wtedy właśnie gdańscy policjanci na gorącym uczynku ujęli dziewięciu mężczyzn. Przestępcy zrobili odwiert w rurociągu, którym transportowane jest paliwo. Pod ziemią podłączyli swój własny, kilkusetmetrowy przewód i tą drogą tłoczyli paliwo do podstawionych cystern. Na miejscu zdarzenia policjanci zabezpieczyli dwie pełne cysterny i trzecią przygotowaną do załadowania. Kolejnych dwóch bandytów zatrzymano na obrzeżach Gdańska. Z miejsca przestępstwa próbowali oni uciekać samochodem, w efekcie policyjnego pościgu również i oni trafili za kratki. Zatrzymanie jedenastu gangsterów nie oznaczało jednak likwidacji całej grupy przestępczej. Na wolności wciąż pozostawało wielu jej członków, a przede wszystkim jej szef Piotr O.

Zatrzymanych zostało jeszcze dziewięciu bandytów, a ostatnio do aresztu trafił również szef gangu.

 

W sumie, decyzją sądu, za kratami znajduje się osiemnastu gangsterów. Wśród zatrzymanych są nie tylko ludzie bezpośrednio biorący udział w odwiertach, ale również odbiorcy kradzionego paliwa. Większość z nich to mieszkańcy Stogów i Górek Zachodnich czyli dzielnic Gdańska, przez które przebiegają rurociągi.

 

Piotr O. odpowie nie tylko za samo włamanie do rurociągu w Subkowach, ale również za przywództwo w zorganizowanej grupie przestępczej, a także sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy ekologicznej. Śledztwo jest rozwojowe, a policjanci ustalają jakie przestępstwa można mu jeszcze przypisać.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości