Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Źle zaparkowałeś? Będziesz na zdjęciu

Data publikacji: Autor: (dag)

Fot. Janusz Kubik

Niepełnosprawni w Kutnie mają problemy z parkowaniem. Miejsca specjalnie do nich wyznaczone zajmują nieuprawnieni do tego kierowcy. Policja postanowiła z tym walczyć. Robi zdjęcia lub nagrywa kamerą źle zaparkowane samochody, a mandaty wysyła do kierowców.

 

– Niestety, osoby niepełnosprawne w Kutnie muszą wciąż borykać się z problemami. Zaparkowanie samochodu w miejscu dla nas wyznaczonym często jest niemożliwe, gdyż jest zajęte przez inne pojazdy. Na Zachodzie kierowcy przestrzegają przepisów, a osoba niepełnosprawna nie ma takich problemów – mówi Ryszard W. z Kutna.

 

– Z policyjnych kontroli wynika, że większość miejsc dla niepełnosprawnych jest zajętych przez pojazdy kierowane przez osoby nieuprawnione – przyznaje Andrzej Arkita, naczelnik sekcji Ruchu Drogowego w Kutnie. – Plagą w Kutnie jest zatrzymywanie się kierowców nie tylko na miejscach dla osób niepełnosprawnych, ale też na zakazach. Podjęliśmy działania, aby Fot. Janusz Kubik wyegzekwować prawo. Nie mamy czasu, aby patrol stał i czekał godzinami na właściciela źle zaparkowanego pojazdu. Robimy zdjęcia lub nagrywamy na kamerę i wysyłamy powiadomienia.

 

Mandat za nieprawidłowe parkowanie wynosi 100 zł i 1 pkt karny. W przypadku blokowania miejsca dla pojazdów przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych mandat wynosi od 20 zł do 500 zł.

 

– Wielokrotnie okazywało się, że na miejscu dla osoby niepełnosprawnej stał samochód, którego kierowca posiadał stosowne pozwolenia, ale go nie wystawiał za szybę – przyznaje Ryszard Wilanowski, komendant Straży Miejskiej w Kutnie.

 

– Jeśli osoby niepełnosprawne oczekują pomocy od policji i służb porządkowych, to muszą również i nam pomóc – dodaje naczelnik Arkita. – Jeśli za szybą pojazdu nie ma karty parkingowej, nie ma zlituj się! Szanujmy wzajemnie swoją pracę.

 

– W miarę możliwości informujemy osoby niepełnosprawne, aby wystawiały karty parkingowe za szyby samochodów, gdyż to pomoże służbom porządkowym w egzekwowaniu przepisów prawa – mówi Anna Jóźwiak, prezes PTWK.

 

Straż miejska ma bardzo skuteczny oręż w postaci blokady kół. Kierowca, który źle zaparkuje pojazd, nie tylko zapłaci mandat, ale i straci dodatkowo dużo czasu, zanim blokada zostanie zdjęta.

 

– Raz mieliśmy przypadek, że kierowca przeciął blokadę – dodaje Ryszard Wilanowski. – Do Sądu Grodzkiego skierowaliśmy wniosek o ukaranie grzywną za nieprawidłowe parkowanie, zaś w Sądzie Rejonowym miał sprawę karną za zniszczenie mienia.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Komentarze

  • jacek (gość)

    Ha, Ha , HA!! I właśnie takimi bzdurami zajmuje się w Polsce milicja i staż miejska (ta ostatnia to tylko bzdurami). Z całym szacunkiem dla niepełnosprawnych w Kutnie ale nie jest to chyba największy problem w tym mieście. Prosze autora artykułu o informacje na temat : - kradzieży aut w Kutnie i % odnajdywanych - ilości innych przestępstw w ciągu doby w tym miescie - działalności w zapobieganiu przestępstwom Wiadomo że wygodniej pstrykac zdjęcia (po pracy zdjecie żonie w ogródku też) kamerką kupioną za nasze pieniądze, pisac potem za biurkiem mandaty i liczyc kasę niż łapać uzbrojonych kryminalistów po nocach.

  • jarek (gość)

    oczywiście!!!wysrarczy groźba (realna)wywiezienia auta,a problem znika i po co tyle hałasu o nic.to problemy cywilizowanego świata 40-ści lat temu.czy naprawdę jesteśmy tacy tępi?bo chamowaci napewno

  • niepełnosprawny (gość)

    jeżeli Jacku dla Ciebie to są bzdury to znaczy że jestes krótkowzroczny, bezwyobraźni i nie masz szacunku dla niepełnosprawnych - mimo swej deklaracji. Nie chce Ci źle życzyć, ale ciekawe czy kiedykolwiek miałeś problemy z chodzeniem. Osoby które zajmuja takie miejsca są poprostu chamski i nieczułe. A pozatym od 16lat nie już milicji. jest policja.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości