Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Zlikwidują bramki na autostradach?

Data publikacji: Autor: (mm) / enewsroom.pl

Fot. Archiwum W Ministerstwie Infrastruktury trwa analiza dotycząca systemu płatności obowiązującego na polskich autostradach i drogach ekspresowych od listopada 2018 roku.

– Obietnice mówiące, że system rozliczenia opłat drogowych ponoszonych przez kierowców, będzie przyjazny słyszeliśmy już za kadencji minister Bieńkowskiej. Prace koncepcyjne zakończyły się jednak wraz z jej odejściem do Brukseli – powiedział agencji eNewsroom.pl Adrian Furgalski, wiceprezes ZDG TOR.

Redakcja poleca:

Przekonuje, że obecnie to ostatni dzwonek, aby podjąć w tej kwestii konkretne działania.  - Oczywiście chciałoby się, żeby bramki zostały zlikwidowane całkowicie. Być może wprowadzona zostanie w to miejsce wideorejestracja, wiążąca się z koniecznością przedpłaty za wjazd na autostradę. Nie jest to wykluczone. Potrzebujemy jednak skutecznego sposobu do realizacji tego założenia. Naszym celem jest przede wszystkim objęcie nowym systemem opłat nie tylko autostrad państwowych, ale także odcinków należących do koncesjonariuszy. Wielość rozwiązań nie jest bowiem optymalna dla polskich kierowców i wymaga ujednolicenia – ocenia Furgalski

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Petrus (gość)

  Wprowdzdzie do jasnej cholery rte winiety jak w innych krajach! - łatwiejszy tańszy sposób ściągania pieniędzy duzo tanszy niz systemy elektroniczne (ktore beda sluzyc ich tworcom a nie panstwu) - ograniczenie wypływania pieniędzy państwowych do prywatnych firm - koniec korkow na bramkach - da sie wrpwadzic w kilka miesicey - tylko druk winiet - mozliwosc wiekszej ilosci zjazdow z autostard(jak w Niemczech), co zwieksza i ekonomie (mniejsze zuzycie paliwa) transportu i ekologie (emisje gazow)

 • zxc (gość)

  Komuś winiety bardzo nie po drodze. Każdy kolejny rząd jak widać wzbrania się jak może przed tym rozwiązaniem. Partykularne interesy stoją jednak ponad dobrem ogółu.

 • aaa (gość)

  Winiet nie wprowadzą, gdyż boją się narazić "kolesiostwu".

 • sokół drapieżny (gość)

  Kiedy ten "syf" się skończy i dotrze do RP nowoczesność?!. Najpierw kupa baranów dała możliwość prywatnej osobie zainwestować w autostrady na państwowym gruncie a teraz oddawać część zysków. Następnie nastawiali budek i daszków oraz szlabanów tak jakby system winiet był im nie znany. W cywilizowanej Europie jakoś mogli to od razu rozwiązać, tzn. winiety a na krótkich odcinkach popularne "miednice" do których wrzuca się dosłownie po parę "groszy" aby przejechać jakiś odcinek. Szybkie to sprawne, samoobsługowe, działa jak zegarek. A nasi "mądrzy" znowu będą debatować, zlikwidować czy modernizować?. A wzięli by i do dymisji się poddali te miernoty polityczne czy wręcz politykierskie którzy mają o sobie mniemanie że hej a w rzeczy samej nadają się do Łukaszenki znaczy do kołchozów bykom ogony bujać lub co innego.

 • zyggi (gość)

  @ UP - zeby sie podac do dymysji trzeba miec HONOR i ROZUM!!!

 • antykomunista (gość)

  Obecny system może popierać tylko kompletny idiota albo złodziej.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości