Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Zlot aut z koncernu Volkswagena pod Opolem

Data publikacji: Autor: Sławomir Draguła

Zlot aut z koncernu Volkswagena pod Opolem Miłośnicy Volkswagenów, Audi, Skód i Seatów spotkali się na autodromie przy lotnisku w Polskiej Nowej Wsi pod Opolem.

Na płycie autodromu jest ponad 200 samochodów. Przeważają Vokswageny -  Polo, Golfy i Passaty. Jest też poczciwy garbus. Większość aut jest po tuningu. Ale nie zabrakło też Seatów i Audi.

 

- To fajna impreza, na której można pokazaś swoje cacko – mówi Adrian Kampa z Poborszowa. Pan Adrian na zlot przyjechał Volkswagenem Golfem I cabrio z 1986 roku. - Długo szukałem takiego samochodu. Wreszcie kupiłem go od dalekiego wujka.

Zlot aut koncernu Volkswagena - zobacz galerię zdjęć
 
Dziś Golf nie ma już prawie nic wspólnego z oryginałem. W miejsce silnika 1,6 benzyna, pan Adrian zamontował w nim motor benzynowy o pojemności 2,8 litra i mocy 171 KM pochodzący z Volkswagena Sharana, a skrzynię biegów “przeszczepił” z Volkswagena Corrado. Nowe jest też zawieszenie i tapicerka.

Mariusz Grzesiak z Gliwic na zlot do Polskiej Nowej Wsi przyjechał natomiast Volkswagenem Jettą z 1980 roku. To wersja LS z benzynowym silnikiem 1,5.

- Odbudowywałem ją przez 3,5 roku – mówi pan Mariusz. – Ale opłacało się. Dziś wygląda jak nowa. To jej pierwszy zlot.

Z kolei Robert Jendrusik z Rydułtów na zlot przyjechał żółtym Seataem Ibizą Cupra z 2000 roku. Pod maską samochodu pracuje benzynowy, turbodoładowany silnik 1,8 o mocy 156 KM. Ta Ibiza również różni się od oryginału.

 

- Ma inny m.in. lakier, felgi, zawieszenie, układ dolotowy – wylicza pan Robert. – Zamontowałem też sprzęt audio.

Robert Gwizdek z Opola na zlot przyjechał natomiast pochodzącym z 1975 roku Volkswagenem T2 Westfalia.

- Samochód został wyprodukowany na rynek USA i tam jeździł przez wiele lat – mówi Robert Gwizdek, który jest członkiem opolskiego Garbclubu. – Potem trafił do studiującego w Krakowie Niemca. Teraz jest u mnie.

Zlot miłośników Audi A3 i S3 - zobacz galerię zdjęć

Oprócz podziwiania wspaniałych maszyn organizatorzy przygotowali też wiele konkursów. Będzie się można wykazać umiejętnością zmiany koła na czas, przeciąganiem samochodu czy rzutu pachołkiem.

Oczywiście nie zabraknie też wyboru najpiękniejszego auta zlotu. Organizatorzy - opolskie forum VAG - planują też konkurs car-audio.

 

Sławomir Draguła 

Zlot aut z koncernu Volkswagena pod Opolem
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Zlot aut z koncernu Volkswagena pod Opolem

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości