Wszystko
o samochodach

Motocykle / Aktualności

Zlot Gold Wingów

Data publikacji: Autor: Julia Jastrzębska

 Zakończył się zlot Gold Wingów, największych motocykli na świecie. Niektórym uczestnikom tak spodobała się okolica, że postanowili jeszcze zostać.

Najstarszym uczestnikiem zlotu był 75-letni
Kanadyjczyk mieszkający w Europie. Wiosnę
i lato spędza na Gold Wingu podróżując
po całym kontynencie
Fot. Eugeniusz Rudzki

To pierwsza i ostatnia tego typu impreza, która odbyła się na Warmii i Mazurach - mówi Ryszard Tałałas, organizator spotkania. - Chodzi o to, że takie zloty w danym regionie są tylko raz.

Udział w spotkaniu wzięło ponad 600 uczestnikó z 16 krajów zrzeszonych w Europejskiej Federacji Gold Wing, a także posiadacze tych wielkich motocykli z Armenii, Białorusi, Rosji i Ukrainy. Najliczniejsze grupy przybyły z Wlk. Brytanii, Belgii i Holandii.

Coś dla oka
W trwającym cztery dni zlocie nie zabrakło pokazów dla mieszkańców Olsztyna i turystów. W piątek te największe motocykle mogliśmy podziwiać w "Paradzie Świateł", a w sobotę w "Paradzie Narodów". Trzeba przyznać, że widok 340 olbrzymich motocykli podczas "Parady Świateł" był fantastyczny.

- To jest niesamowita sprawa, tyle motocykli w jednym miejscu - mówi Tomasz Kalinowski, mieszkaniec Olsztyna. - Warto było przyjść i popatrzeć.

Udała się
- Jestem bardzo szczęśliwy, że impreza spodobała się mieszkańcom i turystom - opowiada Tałałas. - Publiczność dopisała, a my dostaliśmy najwyższą w Europie ocenę za organizacje od sekretarza Europejskiej Federacji Gold Wing Martina Prisnitza.

Także uczestnicy zlotu byli bardzo zadowoleni z organizacji i miejsca, w którym się odbył.

- To piękna okolica, czyste jeziora i lasy, piękne zabytki - wylicza Helen, uczestniczka zlotu z Niemiec. - Warto było tu przyjechać.

Turyści motocyklowi, bo tak sami siebie nazywają, przy okazji takich spotkań zwiedzają różne kraje Europy i poznają innych fanów Gold Wingów. - Wszystkich nas łączy pasja i miłość do tych wielkich maszyn - podsumowuje Tałałas. - Impreza się udała i to jest bardzo ważne.

Części uczestników zlotu tak się spodobał nasz region, że postanowili zostać nad jeziorem Dadaj jeszcze kilka dni.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości