Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Zlot i rajd oldtimerów w Dobrzeniu Wielkim już w weekend

Data publikacji: Autor: Sławomir Draguła

Zlot i rajd oldtimerów w Dobrzeniu Wielkim już w weekend Już w sobotę pierwsza impreza z cyklu Historic Rally. Do Dobrzenia Wielkiego na Opolszczyźnie zjadą najpiekniejsze zabytkowe samochody. 

- Zapraszamy wszystkich miłośników zabytkowych samochodów - wyjaśnia Stanisław Kozłowski z Automobilklubu Opolskiego.

Impreza odbędzie się w sobotę (9 lipca) w Dobrzeniu Wielkim pod Opolem. Zapisy dwuosobowych załóg od godz. 11.00 do 13.30 w Gminnym Ośrodku Kultury. Start rajdu o 14.00 z parkingu przy urzędzie gminy. Zakończenie o 15.30 nad jeziorem Balaton.

Świętokrzyski Zlot Pojazdów Zabytkowych - zobacz zdjęcia
   
Trasa liczy 25 km. Średnia prędkość przejazdu zaplanowana jest na 25 km/h. Kierowcy będą mieli też do pokonania dwie próby sprawnościowe. Pierwsza na ul. Strzelców Bytomskich.

- Tutaj będzie się liczyła regularność przejazdów - mówi Stanisław Kozłowski. - Wygrywa ten, kto trasę przejedzie dwa razy w tym samym czasie, niekoniecznie najkrótszym.

 Kolejna próba to slalom na parkingu przy stacji PKP w Chróścicach. Samochody, które wystartują w I Historic Rally, podzielone będą na kategorie: wyprodukowane do 1947 roku, do 1967 roku, do 1977 roku i do 1986 roku. 

Natomiast po zakończeniu rajdu nad Balatonem odbędzie się IV zlot samochodów zabytkowych. Będzie można zobaczyć też historyczne samochody wyścigowe należące do  mistrza Polski Marcina Kozłowskiego i wicemistrza Andrzeja Wróbla. Organizatorzy przewidzieli też wiele atrakcyjnych konkursów dla publiczności.

Zlot i rajd oldtimerów w Dobrzeniu Wielkim już w weekend
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Zlot i rajd oldtimerów w Dobrzeniu Wielkim już w weekend

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości