Wszystko
o samochodach

Aktualności / Imprezy

Zlot „kaczek” w Oporowie

Data publikacji: Autor: (dag)

Fot. Citroen: Model 2CV 4x4 sahara z 1961 r. Dwadzieścia siedem aut marki Citroen, wzięło udział w zlocie zorganizowanym w Muzeum w Oporowie.

Dwadzieścia siedem aut marki Citroen, przyjechało w niedzielne popołudnie do Muzeum w Oporowie. Wszystkie bardzo podobne, z rolowanymi szyberdachami, lśniące, wypucowane przez właścicieli, w idealnym stanie i bardzo kolorowe, finezyjnie pomalowane, zwracały uwagę przechodniów.

Fot. Citroen: Model 2CV 4x4 sahara z 1961 r.  

Miłośnicy Citroena przyjechali na II Ogólnopolski Zlot „Kaczek”, który odbywa się w Zdworzu. Zamek w Oporowie był ich kolejnym miejscem, które zwiedzali. Wcześniej oglądali wiekowe budowle w Luszynie, Śleszynie i Modelu.

 

Najstarszą „kaczką” z 1958 przyjechała Teresa Kacprzak z Gostynina. Auto pali ok. 5,5-6 litrów benzyny na 100 km, może jechać z prędkością do 120 km/h, z górki…

 

– Spotykamy się od 10 lat, na różnych zlotach, co dwa lata uczestniczymy w światowych zlotach – mówi Mariusz Syguła. – Szacujemy, że w Polsce jest ok. 150 „kaczek”, z czego 80 mamy zidentyfikowanych. W woj. łódzkim kiedyś był klub miłośników citroe¨na, ale od kilku lat słuch o nim zaginął. Spotykamy się systematycznie, całymi rodzinami. W tym zlocie uczestniczą właściciele aut z: Włocławka, Torunia, Gostynina, Warszawy, Szczecina, Ciechanowa, Wrześni, Siedlec, Międzyrzecza.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości