Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Zlot Lancia Klub Polska już w czerwcu

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Zlot Lancia Klub Polska już w czerwcu Miłośnicy włoskich samochodów - zrzeszeni w Lancia Klub Polska - spotkają się na zlocie między 10 a 12 czerwca w Sielpi koło Końskich.

- Świętokrzyskie czeka najazd Lancii z całego kraju – żartuje Piotr Wójtowicz, prezes stowarzyszenia. – Do obejrzenia będą najnowsze modele, które teraz błyszczą w salonach, jak i samochody starsze, unikatowe, jakie nieczęsto spotyka się na drogach w tej części Europy – opowiada.

Na zlocie zostanie pokazana Lancia Flaminia, prawdziwy rarytas dla fanów motoryzacji. Samochód jest dziś bardzo trudno dostępnym modelem kolekcjonerskim. Nie zabraknie Lancii Delta Integrale, legendarnego auta, którym w latach osiemdziesiątych regularnie wygrywano eliminacje rajdowych Mistrzostw Świata. Organizatorzy starają się także o sprowadzenie Lancii Stratos – słynnego samochodu sportowego, którego nadwozie projektował Marcello Gandini, twórca stylistyki takich samochodów jak Lamborghini Diablo czy Bugatti EB110.

Fiat Auto Poland zaprezentuje Chryslera Voyagera. Auto od jesieni tego roku pojawi się w salonach pod nazwą Lancia Grand Voyager. Najnowsza Delta ma być niespodzianką dla uczestników konkursu wiedzy o historii Lancii. Zwycięzca będzie mógł wypożyczyć samochód na jeden z wakacyjnych weekendów. Zaplanowano także uroczysty przejazd samochodów na Tor Kielce w Miedzianej Górze. Odbędzie się tam próba Stewarta, rodzaj zawodów sprawdzających płynność i technikę jazdy kierowców. W programie nie mogło oczywiście zabraknąć tradycyjnej biesiady grillowej. – Wszystkich fanów włoskiej motoryzacji serdecznie zapraszamy na nasz zlot – zachęca Piotr Wójtowicz.

Michał Kolera

Zlot Lancia Klub Polska już w czerwcu
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Zlot Lancia Klub Polska już w czerwcu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości