Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Zlot Porsche na Opolszczyźnie

Data publikacji: Autor: Sławomir Draguła

Zlot Porsche na Opolszczyźnie Ponad 70 samochodów marki Porsche będzie można podziwiać w sobotę na opolskim Rynku. Legendarne maszyny zaparkują o godz. 17.00 obok restauracji Don Vito.

Imprezę - zakończenie tegorocznej Szkoły Jazdy Porsche organizuje klub miłośników tych kultowych samochodów. - Zapraszamy wszystkich na opolski rynek - mówi Michał Leśniak, jeden z organizatorów.

- Będzie można zobaczyć większość modeli tej firmy od tych z lat 60. do współczesnych konstrukcji. Impreza ma też aspekt charytatywny. Przed restauracją Don Vito wystawiony będzie specjalny pojemnik na pluszaki.

Porsche Panamera Diesel pali nieco ponad sześć litrów na setkę
 
- Prosimy mieszkańców miasta, by wrzucali do niego maskotki, które przekażemy do szkoły podstawowej nr 13 w Opolu, w której uczą się niepełnosprawne dzieci - mówi Michał Leśniak. - Oprócz tego uczestnicy zlotu będą licytowali przelot samolotem nad Opolszczyzną, a pieniądze z aukcji zasilą konto szkoły.

Natomiast już w piątek miłośnicy Porsche przyjadą do pałacu w Izbicku. To tam rozpocznie się zlot fanów tej marki. Z kolei w sobotę rano pojawią się na lotnisku w Kamieniu Śląskim.

Porsche 911 Black Edition - zdjęcia

O godz. 9.00 rozpoczną się tam próby sprawnościowe przed zawodami, a potem same zawody. W sobotę gościem specjalnym imprezy będzie Jakub Giermaziak, kierowca wyścigowy startujący z wielkimi sukcesami w międzynarodowych mistrzostwach Porsche Supercup.

Zlot Porsche na Opolszczyźnie
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Zlot Porsche na Opolszczyźnie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości