Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Zlot Starych Samochodów i Motocykli w podkieleckiej Tokarni

Data publikacji: Autor: Karol Biela

Zlot Starych Samochodów i Motocykli w podkieleckiej Tokarni Zabytkowe auta i jednoślady na tle wiekowych wiejskich chat – tak wyglądał niedzielny Zlot Starych Samochodów i Motocykli w Muzeum Wsi Kieleckiej.

Organizatorem imprezy było Koło Pojazdów Zabytkowych „Weteran" działające przy Automobilklubie Kieleckim. Właściciele wiekowych maszyn zaparkowali swoje wiekowe już cacka na placu skansenu w Tokarni, gdzie pojawiło się bardzo wiele osób chcących na własne oczy zobaczyć klasyki motoryzacji.

Wśród pojazdów, które pojawiły się na zlocie były m.in. zabytkowe motocykle, w tym polskie Junaki, czy SHL-ki.

Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyło się 59-letnie MG TD. Ten dwuosobowy model produkowany był w Wielkiej Brytanii w latach 1949-1953, a do napędu tego auta służył 4-cylindrowy silnik o pojemności 1250 ccm i mocy 58 KM.

Rodzimą historię motoryzacji przypominał Polski Fiat 125p z 1972 roku, którego właścicielem jest Marcin Głogowski z podkieleckiej miejscowości Kowala. – Mojego Fiata wyprodukowano jeszcze na włoskiej licencji. Jest zachowany w oryginale, oprócz kierunkowskazów, które wymienił poprzedni właściciel – tłumaczył Marcin Głogowski.

W trakcie niedzielnego zlotu Fundacja Odzyskaj Środowisko rozpoczęła kampanię mającą na celu edukację dotyczącą złomowania i recyklingu samochodów wycofanych z eksploatacji.

– Podczas tej imprezy inaugurujemy akcję „Auto do Nieba” dotyczącą legalnej kasacji pojazdów. Chcemy pokazać, jak można zgodnie z prawem pozbyć się starego, niepotrzebnego auta – mówiła Marta Szczecińska z Fundacji Odzyskaj Środowisko. - Dodatkowo przygotowaliśmy pokaz strażacki, polegający na wyciągnięciu rannego zakleszczonego w samochodzie – dodała.

Zlot Starych Samochodów i Motocykli w podkieleckiej Tokarni
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Zlot Starych Samochodów i Motocykli w podkieleckiej Tokarni

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości