Wszystko
o samochodach

Aktualności / Imprezy

Zlot twardzieli

Data publikacji: Autor: Marcin Kamiński - Dziennik Bałtycki

Fot. Dziennik Bałtycki Ryk motocykli, czarne skóry i rockowe granie. To największy w Polsce zimowy zlot miłośników dwóch kół pod nazwą „Black Winter Party”.

Potężny ryk motocykli, czarne skóry, ciężkie buty i rockowe granie. To największy w Polsce zimowy zlot miłośników dwóch kół pod nazwą „Black Winter Party”.

 

Impreza motocyklowa ściągnęła do Krzyni koło Dębnicy Kaszubskiej ponad setkę twardzieli - fanów motorów. Na trzy dni malutka wieś zamieniła się w „świątynię” motocyklowego rzemiosła i hardrockowej muzyki. W okolicznych lasach i na polnych drogach (wśród śniegu) słychać było ryk silników maszyn najstarszego klubu na świecie „Outlaws”, ogólnopolskiego „Semperfidelis” oraz „Gryfa” z Siedlec.

 Fot. Dziennik Ba³tycki

- To zlot prawdziwych twardzieli i wyzwanie dla kunsztu jazdy motocyklem - mówi Dariusz Basiński, jeden z organizatorów. - Nie każdy odważy się, żeby wyruszyć maszyną w zimę. Nawet jeśli - jak w tym roku - pogoda jest w miarę łaskawa. My przyjechaliśmy i świetnie się bawiliśmy.

W trakcie zabawy nie zabrakło siłowania się na rękę, wbijania gwoździ na czas i zawodów w najszybszym... piciu piwa. Wszystko w atmosferze podsycanej przez mróz i zapach spalin.

- Zima dopisała - mówi Tomasz Częścik, współorganizator „Black Winter Party”. - Dzięki temu mogliśmy zorganizować kulig na workach za motocyklem. Śmiechu i dobrej zabawy było wiele.

Wśród maszyn można było zobaczyć nowoczesne Hondy, Yamahy ale i też radzieckie „zaprzęgi” z koszami: Urale, M-750 i K-750. Większość motorów oryginalna. Ale nie zabrakło chopperów - z przedłużonym przodem. Zimowy zlot uświetnił występ hardrockowego zespołu „magmę” ze Słupska. Ponad dwugodzinny występ (stalowe riffy gitary i głos Natali Sikory!) zebrał owacje na stojąco. Następny zlot - jeszcze tej zimy - planowany jest na południu Polski. Będzie to druga część „Black Winter Party”. Gdzie zostanie zorganizowana? Jeszcze nie wiadomo. Rozmowy trwają.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości