Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Zlot zabytkowych samochodów i motocykli. Zobacz zdjęcia

Data publikacji: Autor: Bartosz Gubernat

Zlot pojazdów zabytkowych w Rzeszowie. Fotorelacja Ok. 150 motocykli i samochodów wzięło udział we wczorajszym zlocie pojazdów zabytkowych w Rzeszowie.

- Zainteresowanie imprezą przeszło nasze oczekiwania. Przyjechali praktycznie wszyscy zaproszeni absolwenci naszej szkoły. Dlatego zrodził się pomysł, aby co roku inaugurować i kończyć sezon motocyklowy w tym miejscu. Mam nadzieję, że się to uda - cieszy się Mirosław Kwaśniak, nauczyciel Zespołu Szkół Samochodowych w Rzeszowie.

W niedzielnym zlocie wzięli udział właściciele prawdziwych cacek. Obok poczciwych Junaków można było podziwiać odrestaurowanego Simsona, Komara oraz legendarny, pierwszy polski motocykl turystyczny - Sokół 600. Jego właściciel, Leszek Kut z Rzeszowa ma go od 20 lat.

- To egzemplarz z 1936 roku. Przywiozłem go w częściach aż z Pomorza. W zamian oddałem nowoczesny japoński motocykl. Mimo sporej pojemności, ma tylko 15 KM mocy i trzy biegi. Ale dzięki wysokiemu momentowi obrotowemu jeździ wspaniale. Potrafi nieźle wystartować, ma konkretne odejście - mówi właściciel.

Kliknij, aby przejść do galerii zdjęć ze zlotu zabytkowych samochodów i motocykli w Rzeszowie

Sokół 600 to motocykl wzorowany na jednośladach angielskich. Dlatego ma odwrotny układ dźwigni hamulca i zmiany biegów. Dla poprawienia komfortu jazdy konstruktorzy zastosowali w nim rozwiązanie polegające na zawieszeniu silnika na gumowych tulejach. Dzięki temu udało się zredukować drgania.

Uczestnicy zlotu podziwiali także Chevroleta Touring z 1923 roku. Auto zostało kupione na aukcji w Stanach Zjednoczonych. - Było w opłakanym stanie. Zatarty silnik, zniszczone nadwozie, wszystko pomalowane na czarno. Odbudowałem wóz z oryginalnych części z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Prace trwały rok - mówi Paweł Król, właściciel pojazdu.

Chevrolet pod maską na 2,8-litrowy silnik o mocy 26 KM. Na setkę zużywa ok. 30-32 litry paliwa. Jego wartość właściciel szacuje na ok. 200 tys. zł.

Bartosz Gubernat
fot. Bartosz Gubernat 

Zlot pojazdów zabytkowych w Rzeszowie. Fotorelacja

Zlot pojazdów zabytkowych w Rzeszowie. Fotorelacja

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości