Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Zmarł dziennikarz Dariusz Dobosz

Data publikacji: Autor: Redakcja

fot. archiwum W Warszawie w wieku 55 lat zmarł dziennikarz motoryzacyjny Dariusz Dobosz.

Dariusz Dobosz był jednym z najbardziej znanych dziennikarzy motoryzacyjnych. W latach 1994-1996 był dziennikarzem tygodnika Auto Motor Sport, w latach 1996-1999 pracował na stałe w miesięczniku Auto Sukces. Od 1993 roku współpracował z miesięcznikiem Świat Motocykli. Od 2004 r. był stałym współpracownikiem serwisu motofakty.pl, a od roku 2008 stale współpracował z Gazetą Wyborczą.

Współpracował z telewizjami TVP (1997 – WOT; 2007 – TVP 3, program Auto Skaner) i TVN/TVN Turbo (programy Jednoślad i Mała Armia), dla której w latach 1999–2006 realizował m.in. programy Automaniak, Technoskop i Waga Ciężka.  

W czasie swojej 25-letniej kariery dziennikarskiej publikował w wielu polskich czasopismach motoryzacyjnych. Były to m.in. (w kolejności chronologicznej): Auto Moto, Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego, Moto Magazyn, Samochody Specjalne, AMS, Auto Technika Motoryzacyjna, Auto Bazar, Motor, Auto+, Katalog Samochody Świata, Wysokie Obroty, Rzeczoznawca Samochodowy, Truck Serwis, KM/H 24, Moto Express, Moto Gratka, Auto Moto Technika, Moto Salon i Moto Salon Classic.

 Dla Wydawnictw Komunikacji i Łączności opiniował książki o tematyce motocyklowej na etapie podejmowania decyzji o ich wydaniu (recenzje wewnętrzne) i weryfikował ich tłumaczenia pod kątem poprawności fachowej terminologii. Od 2004 r. był członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy RP.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Komentarze

 • Masakrator (gość)

  W zalewie motoryzacyjnego bełkotu jego artykuły były zawsze rzeczowe i treściwe... wielka szkoda. Kondolencje dla Rodziny.

 • kumpel (gość)

  Bardzo dobry człowiek i dziennikarz. Wielka strata...

 • jacek (gość)

  benzyna we krwi ale poukładane w głowie. odszedł kolejny prawdziwy dziennikarz motoryzacyjny

 • Komentarz usunięty.
 • Komentarz usunięty.
 • Czapelnik (gość)

  Motoryzacją interesował się już od początków szkoły podstawowej. Niech Ci tam Andrzeju będzie lepiej...

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości