Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Zmiana organizacji ruchu na ul. Grodzkiej w Słupsku

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Zmiana organizacji ruchu na ul. Grodzkiej w Słupsku Po zakończeniu przebudowy ulicy Grodzkiej w Słupsku kierowcy samochodów nie będą mogli jeździć po całej jej długości.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Słupsku prezydent Maciej Kobyliński ogłosił, że po zakończeniu remontu ulicy Grodzkiej będzie ona zamknięta dla ruchu pojazdów osobowych. Ta zapowiedź spowodowała spore poruszenie wśród właścicieli sklepów i lokali gastronomicznych, którzy prowadzą działalność gospodarczą przy tej i sąsiadujących z nią ulicach – w ciągu kilku tygodni odczuli radykalny spadek obrotów. Zebrali oni nawet ponad trzydzieści podpisów pod petycją do prezydenta miasta i przewodniczącego Rady Miejskiej, w której domagali się wysłuchania ich argumentów, bo obawiają się, że zupełne zamknięcie ulicy Grodzkiej może doprowadzić do upadku ich firm.

Być może w związku z tym protestem wczoraj w czasie posiedzenia Zespołu ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który działa przy prezydencie Słupska, ustalono nową organizację ruchu na ulicy Grodzkiej.

– Zmiany, które zostaną niebawem wprowadzone, uwzględniają oczekiwania tamtejszych mieszkańców i handlowców – zapewnia Mariusz Smoliński, rzecznik prezydenta Słupska.

Jak się okazuje, ulica Grodzka będzie zamknięta dla ruchu pojazdów, z wyłączeniem: komunikacji miejskiej, służb oraz taxi, ale nie na całej jej długości. Wyłączenie ma obejmować odcinek od ulicy Piekiełko do pierwszego wjazdu na Stary Rynek. Ta część ulicy Grodzkiej zostanie pokryta brukiem.

– Prace brukarskie będą prowadzone latem. Być może w ramach obecnie prowadzonych. Jeśli jednak wykonawca się na to nie zgodzi, to ogłosimy nowy przetarg – mówi Jarosław Borecki, p.o. dyrektora Zarządu Dróg Miejskich w Słupsku.

Natomiast w obrębie Starego Rynku oraz na ulicy Zamenhofa zostanie zachowana obecnie obowiązująca organizacja ruchu. Utrzymane zostaną także dotychczasowe miejsca parkingowe. Dzięki temu klienci będą mogli dojechać do sklepów, lokali gastronomicznych i usługowych.

W efekcie zmiany w organizacji ruchu przewidują wprowadzenie nakazu jazdy w prawo z ulicy Grodzkiej (od strony alei Sienkiewicza) w ulicę Piekiełko, a w przeciwnym kierunku od ulicy Piekiełko w ulicę Grodzką (w stronę alei Sienkiewicza) nakazu ruchu w lewo. Na ulicy Zamenhofa i Starym Rynku zostanie wprowadzona strefa ograniczonej prędkości do 30 km/h, co ma doprowadzić do spowolnienia ruchu i podnieść bezpieczeństwo pieszych.

Zbigniew Marecki
Fot. Kamil Nagórek

Zmiana organizacji ruchu na ul. Grodzkiej w Słupsku
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Zmiana organizacji ruchu na ul. Grodzkiej w Słupsku

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości