Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Zmiana ruchu na autostradzie A6

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Zmiana ruchu na autostradzie A6 Od piątku zmieniła się organizacja ruchu na autostradzie A6 pomiędzy węzłem Kijewo, a węzłem Rzęśnica. Jezdnia zachodnia w rejonie przyszłego węzła Tczewska  została zamknięta.

Ruch odbywa się obecnie w dwóch kierunkach jezdnią wschodnią, tj. tą w kierunku Świnoujścia. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h, a w rejonie przewiązek do 60 km/h. POnadto dodatkowo wprowadzono zakaz wyprzedzania.

Przebudowa obejmuję odcinek autostrady o długości 2,2 kilometra w rejonie przyszłego węzła Tczewska. Zniszczona nawierzchnia z płyt betonowych, która powstała jeszcze w latach 30 ubiegłego wieku zostanie rozebrana. W jej miejsce powstanie nowa nawierzchnia bitumiczna.

Droga zostanie również poszerzona o pas awaryjny. Przebudowa tego odcinka powinna zakończyć się do końca przyszłego roku.

Drugim etapem prac będzie budowa nowego węzła Tczewska w miejscu obecnego przecięcia autostrady przez ulicę Tczewską (pierwszy wiadukt nad drogą jadąc od węzła Kijewo w kierunku Świnoujścia). Dokumentację dla węzła przygotowało Miasto Szczecin. Przetarg na budowę węzła Tczewska zostanie ogłoszony na początku przyszłego roku. Węzeł Tczewska powinien zostać oddany do ruchu w połowie 2013 roku.

Zmiana ruchu na autostradzie A6
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Zmiana ruchu na autostradzie A6

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości