Wszystko
o samochodach

Przepisy / Prawo jazdy

Zmiany w egzaminie na prawo jazdy

Data publikacji: Autor: (mm)

Fot. Archiwum Polskapresse Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o kierujących pojazdami. Oznacza to, że niebawem w zycie wejdą nowe przepisy dotyczące egzaminu na prawo jazdy.

Fot. Archiwum PolskapresseZgodnie z nowelizacją przywrócona zostaje odpowiedzialność merytoryczna ministra nadzorującego transport za treści zawarte w pytaniach na które odpowiadają zdający podczas części teoretycznej egzaminu na prawo jazdy. Dodatkowo pytania mają być jawne i ogólnodostępne. Osoba, która uzyskała negatywny wynik z części teoretycznej egzaminu państwowego, może domagać się wglądu w pytania, wraz z informacją o prawidłowych odpowiedziach. 

Istotną zmianą jest zniesienie obowiązku uczestnictwa w prowadzonych przez ośrodki szkolenia kierowców kursach teoretycznych przygotowujących do egzaminu. Będzie także możliwość zdawanie egzaminu przy wykorzystaniu samochodu, w którym odbywano szkolenie. To jednak nie wszystkie zmiany, gdyż egzaminatorzy dodatkowo będą oceniali umiejętność ekonomicznej jazdy samochodem.

Prezydent podpisał ustawę 16 lipca 2014 roku, a nowe regulacje wejdą w życie po 30 dniach od ich zatwierdzenia.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • lordofchaos (gość)

    taaaaaaa..... koperta super, jazda po miescie tez okej, ale jezdzisz malo ekonomicznie i ZONG... zapraszamy raz jeszcze - to takie moje czarnovidztvo

  • Kierowca24 (gość)

    Ciekawe czy bez znajomosci znakow i ogolnych przepisow ruchu drogowe jazda autem bd bezpieczniejsza niz do tej pory ??

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości