Wszystko
o samochodach

Motosport / Pozostałe sporty

Zmiany w kalendarzu Driftingowych Mistrzostw Polski

Data publikacji: Autor: (pp)

Fot. Karol Nowakiewicz Polska Federacja Driftingu (PFD), zmieniła kalendarz imprez wchodzących w skład Driftingowych Mistrzostw Polski w nadchodzącym sezonie. Liczba eliminacji nie uległa zmianie.
Fot. Karol Nowakiewicz Początkowo, inauguracja sezonu 2012 miała odbyć się w dniach 11-12 maja na torze Kielce. Ostatecznie jednak, tegoroczne DMP wystartują trzy tygodnie później, 2-3 czerwca na ulicach Płocka. Organizatorzy nie zrezygnowali jednak z obiektu w Miedzianej Górze, który to będzie gościł najlepszych drifterów z naszego kraju w dniach 13-14 lipca.

Bardzo ciekawie zapowiada się III runda tegorocznych mistrzostw, która zostanie zorganizowana po raz pierwszy na ulicach Sopotu. Według nieoficjalnych jeszcze informacji, część trasy będzie przebiegać tą samą drogą, która wykorzystywana jest podczas Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

Czwarta i piąta runda, to znane z poprzednich lat obiekty w Karpaczu i Torze Poznań. Pierwszy z nich zadebiutował w DMP w ubiegłym roku. Kręta górska trasa przebiegająca przez miasto spotkała się z ogromnym aplauzem ze strony zarówno kibiców, jak i zawodników.

Zakończenie sezonu planowane jest na 23 września.

Szczegółowy kalendarz imprez dostępny jest na stronie pfd.org.pl

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości