Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Zmiany w Prawie o Ruchu Drogowym

Data publikacji: Autor: (pr)

Posłowie nie ograniczyli maksymalnej prędkości w mieście do 50 km/h, nie będzie również jazdy na światłach przez cały rok.
Posłowie nie ograniczyli maksymalnej prędkości w mieście do 50 km/h. Nie wpłynął na to program wprowadzony przed rokiem tylko na terenie Warszawy.

Od roku po Warszawie poruszamy się z maksymalną prędkością 50 km/h. W tym czasie o 21 procent zmniejszyła się liczba wypadków. Policyjne statystyki odnotowały spadek liczby zabitych o blisko 40 procent, a rannych o około 20 procent. Mimo to posłowie odrzucili w  ubiegłym tygodniu proponowane przez grupę posłów poprawki mające na celu ograniczenie prędkości w miastach na terenie całego kraju.

Posłowie nie zgodzili się by, podobnie jak w krajach skandynawskich, jeździć na światłach przez cały rok. Szkoda, bo o słuszności przekonani są kierowcy często podróżujący po kraju. Nawet w słoneczne dni światła pozwalają szybciej zauważyć nadjeżdżający z przeciwka pojazd. Niestety, niektórzy z nas nawet w deszczu, czyli w sytuacji pogorszonej widoczności, raczej rzadko decydują się na włączenie świateł.

Dzieci podróżować będą w fotelikach do 12 roku życia, co zapewne poprawi ich bezpieczeństwo.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości