Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Zmiany w przepisach. Łatwiej zarejestrujesz auto

Data publikacji: Autor: Bartosz Gubernat

Zmiany w przepisach. Łatwiej zarejestrujesz auto Jeżeli sprowadziłeś samochód z zagranicy, do rejestracji nie musisz już mieć dokumentów przetłumaczonych przez polskiego tłumacza przysięgłego. Bez problemu dokonasz też powtórnej rejestracji auta.

Do tej pory importując samochód z zagranicy kierowca musiał przetłumaczyć jego dokumenty u tłumacza przysięgłego w Polsce. Od wczoraj nie jest to już kwestia obligatoryjna. W myśl nowych przepisów wystarczy tłumaczenie przez tłumacza w kraju, w którym kupił auto, albo z konsulatu.

To nie jedyna zmiana. Nowelizacja rozporządzenia ministra infrastruktury w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów upraszcza także sposób powtórnej rejestracji samochodów. Do tej pory, jeśli ktoś wyjeżdżał np. do pracy za granicę i tam rejestrował swoje auto, po powrocie do kraju miał problem z powtórną rejestracją. Teraz go nie będzie.

- Na niekorzyść kierowców zmieniają się natomiast zasady wydawania wtórnika dowodu rejestracyjnego. Występuje się o niego np. w przypadku zniszczenia czy zgubienia dokumentu. W przypadku dwóch współwłaścicieli auta do tej pory do wniosku wystarczał do wniosku wystarczyło okazać dowód osobisty drugiej osoby. Teraz jest konieczne pisemne upoważnienie – wyjaśnia Irena Tabęcka, zast. dyr. Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta Rzeszowa.

Bartosz Gubernat

Zmiany w przepisach. Łatwiej zarejestrujesz auto
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Zmiany w przepisach. Łatwiej zarejestrujesz auto

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości