Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Zmiany w VW Poznań

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. VW

W poznańskiej fabryce Volkswagena nie będą już powstawać niektóre wersje modelu Transporter T5. Ich produkcja przeniesiona zostanie do Hanoweru. Z linii montażowych VW Poznań zjeżdżać ma natomiast Caddy-Maxi.

 

Jak poinformował dr Bernd Pischetsrieder, prezes zarządu Volkswagen AG, wytwarzane dotychczas w zakładach Volkswagena w Poznaniu wersje Kombi, Shuttle oraz Caravelle modelu Transporter T5 produkowane będą w hanowerskiej fabryce VW.

 

Wyłącznie w Volkswagen Poznań będą w dalszym ciągu wytwarzane wersje skrzyniowe z pojedynczą i podwójną kabiną. Poznańska fabryka pozostanie również jedyną w Europie, w Fot. VW której produkowany jest model Caddy.

 

- Koncentrujemy produkcję Transportera w Hanowerze i tym samym zwiększamy wykorzystanie mocy produkcyjnych tej fabryki – powiedział prezes Bernd Pischetsrieder.

 

Volkswagen Poznań produkuje obecnie 625 samochodów dziennie, co odpowiada pełnemu obciążeniu fabryki.

- Po przeniesieniu części produkcji Transportera T5 do Hanoweru planujemy utrzymać wysoką produkcję dzienną. Będzie to jednak zależało od możliwości rozbudowy fabryki, która jest warunkiem produkcji nowego modelu Caddy-Maxi – stwierdził Jörn Reimers, prezes zarządu Volkswagen Poznań Sp. z o.o.

 

Przeszkodą dla rozbudowy fabryki jest brak miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu, na którym ulokowany jest zakład produkcyjny oraz dla terenów z nim sąsiadujących.

 

Caddy-Maxi w porównaniu z obecnie produkowanym Caddy będzie miał większy rozstaw osi. W ramach palety modelowej samochodów użytkowych Volkswagena pozycjonowany będzie między Caddy, a Transporterem.

 

Volkswagen Poznań jest spółką-córką Volkswagen Nutzfahrzeuge (Volkswagen Samochody Użytkowe). Jest drugą oprócz hanowerskiej fabryką w Europie, gdzie produkowane są lekkie samochody użytkowe tej marki.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości