Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 36843 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Zmodernizowana Mazda MX-5 trafi do Europy już jesienią

Data publikacji: Autor: (ip)

Zmodernizowana Mazda MX-5, Fot: Mazda Pierwsze egzemplarze zmodernizowanej Mazdy MX-5, popularnego roadstera na świecie, opuszczają właśnie linię produkcyjną fabryki w Hiroszimie i już jesienią można je będzie kupić w Europie. MX-5 jest teraz bezpieczniejsza i dostarczy jeszcze więcej przyjemności z jazdy. Samochód ze zmodernizowanym nadwoziem i wnętrzem będzie oferowany w dwóch wersjach - jako coupe z twardym składanym dachem oraz jako klasyczny roadster z dachem brezentowym.

Bardziej dynamiczna z zewnątrz, elegancka w środku.Zmodernizowana Mazda MX-5, Fot: Mazda
Nowy przedni zderzak MX-5 ma optymalne parametry aerodynamiczne, a jednocześnie sprawia, że roadster Mazdy prezentuje się bardziej agresywnie. Europejczycy otrzymają także nowy popielaty kolor nadwozia: dotychczasowy Metropolitan Grey zostanie zastąpiony odcieniem Dolphin Grey. Zmienione detale zestawu wskaźników i dopasowane do nich ramiona kierownicy podkreślają elegancję wnętrza.

Więcej frajdy na zakrętach.
Zmodernizowany model jeszcze dynamiczniej reaguje na polecenia kierowcy. W egzemplarzach z przekładnią manualną ruch przepustnicy i głębokość wciskania pedału przyspieszenia są sterowane i kontrolowane osobno, co wzmaga poczucie przyspieszenia Zmodernizowana Mazda MX-5, Fot: Mazdaliniowego i zapewnia jeszcze lepsze panowanie nad pojazdem w czasie przyspieszania z niskiej prędkości, na przykład na krętych drogach poza miastem.

Dzięki modyfikacji podciśnieniowego siłownika wspomagania pompy układu hamulcowego zoptymalizowano sterowanie powrotem pedału hamulca, co jest szczególnie odczuwalne przy hamowaniu przed wejściem w zakręt. Kiedy kierowca zdejmuje stopę z pedału hamulca i ponownie wciska pedał gazu, nowy moduł sterowania przyspieszeniem reaguje bardziej zdecydowanie. W wyniku wprowadzonych zmian samochód łagodniej hamuje i płynniej przyspiesza, a kierowcy łatwiej jest wrócić do pierwotnej prędkości. Zmodernizowana MX-5 - której charakterystyka jest zgodna z mottem Jinba Ittai, czyli „jedności samochodu i kierowcy” przeszła już do legendy - dostarcza teraz jeszcze więcej przyjemności z jazdy w codziennym użytkowaniu.Zmodernizowana Mazda MX-5, Fot: Mazda

Miękkie lądowanie na masce.
MX-5 po ostatnich zmianach nie tylko prezentuje się bardziej agresywnie, ma lepsze właściwości aerodynamiczne i stabilniej prowadzi się w zakrętach, ale także jest dużo bezpieczniejsza dla pieszych. Mazda wprowadziła nowy, chroniący pieszego system „aktywnej maski”. W przypadku wykrycia kolizji z pieszym maska zostaje automatycznie uniesiona, a powstała pod nią pusta przestrzeń pochłania część energii uderzenia i amortyzuje upadek. Lepiej chronione są także nogi pieszego dzięki nowej konstrukcji przedniego zderzaka.

Zmodernizowaną Mazdę MX-5 będzie można kupić w Europie już jesienią 2012 roku. Do polskiej gamy MX-5 ta wersja dołączy w 2013 r.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Części dla marki Mazda

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

470 zł