Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

„Zmodernizujcie drogę nr 73!” Radni województwa do rządu

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Władze województwa świętokrzyskiego walczą o przebudowę drogi krajowej nr 73 Podczas czwartkowej sesji radni województwa świętokrzyskiego zaapelowali do rządu o ujęcie budowy trasy na odcinku od Kielc do Woli Morawickiej wraz z obwodnicą Morawicy w krajowym programie inwestycji drogowych na lata 2014-2020. Pismo w tej sprawie trafi na biurko premiera Tuska.

Jak mówił Jan Maćkowiak, członek zarządu województwa świętokrzyskiego, powodem opracowania stanowiska sejmiku jest fakt, że przedsięwzięcie nie figuruje w „Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2020". Tymczasem, podkreślał Maćkowiak, modernizacja drogi krajowej nr 73 na odcinku od Kielc do Woli Morawickiej wraz z budową obwodnicy Morawicy i Woli Morawickiej ma kluczowe znaczenie dla mieszkańców Kielc oraz regionu.

Zobacz też: Z Kielc na Słowację drogą ekspresową - apel w sprawie budowy S73

- Stanowisko zostanie przekazane prezesowi Rady Ministrów, ministrowi infrastruktury i rozwoju, parlamentarzystom regionu świętokrzyskiego oraz Generalnemu Dyrektorowi Dróg Krajowych i Autostrad - poinformował Jan Maćkowiak.

W dokumencie czytamy między innymi: „Wnosimy o zmianę decyzji tak potrzebnej dla naszych społeczności lokalnych, ale również stanowiących istotny impuls dla aktywizacji przedsiębiorczości na obszarze południowej Polski. Mamy nadzieję, że władze państwowe wezmą pod uwagę podnoszone przez nas argumenty, a podjęta inicjatywa wpłynie na wpisanie przebudowy tej drogi w roku 2014, jako zadania priorytetowego o strategicznym znaczeniu dla układu drogowego".

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości