Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Felietony

Zmysłowe linie Renault. Felieton Iwaszkiewicza

Data publikacji: Autor: Jerzy Iwaszkiewicz

Fot. Renault Pokazano w Warszawie najnowszy model koncepcyjny Renault DeZir koloru ostro czerwonego. Fachowcy twierdzą, że jest to jeden z najładniejszych obecnie samochodów na świecie. Sportowe coupe napędzane silnikiem elektrycznym, przyspieszenie 5 sekund do 100 km/h. Karoseria z włókien węglowych, nigdy nie zardzewieje, wnętrze z białej skóry. Agata Szczech – szefowa od komunikacji firmowej wystąpiła z tej okazji w nowej sukni też kolorowej. Nie mamy pamięci do kolorów ale była chyba różowa.

Francuzi wiedzą co jest ładne, a w dodatku jedzie. Alfa Romeo Giulia też jest piękna, tylko nie bardzo może ruszyć i ciągle nie wiadomo kiedy dojedzie do Polski. Renault DeZir zaprojektowane przez słynnego Laurensa Van den Ackera zmienia jakby całą stylistykę samochodów firmy. Seryjny model Renault Clio powstał właśnie na podstawie DeZir. Wszystko ma być teraz jak piszą zwinne, eleganckie, dynamiczne i zmysłowe. Francuzi podobnie jak Włosi potrafią mówić o samochodach jak o kobietach i faktycznie DeZir nie  ma żadnych ostrych kantów, a wyłącznie łagodne krzywizny.

Najnowsze Renault pokazano w Warszawie na ul. Mińskiej na Pradze, w dzielnicy wzorowanej na londyńskim Soho i wszystko co nowoczesne wygląda tu jeszcze lepiej. Renault ogłasza też co roku konkurs dla młodych projektantów i jest to też dobry pomysł. Wygrał Daniel Czyszczoń, student Politechniki Krakowskiej przed Konradem Cholewką z ASP z Wrocławia i Ryszardem Szymańskim i jak to teraz w modzie narysowali różne wersje samochodów autonomicznych, które same jadą. Taka ma być przyszłość motoryzacji tyle, że jak na nasze oko to żadna przyjemność. Samochód kupuje się, aby mieć frajdę z prowadzenia a tu nic. Sam jedzie. Pisaliśmy już, że to trochę tak jak kupić pół litra i nie wypić.

Redakcja poleca:


Jednym z jurorów konkursu projektantów był wszakże słynny grafik Andrzej Pągowski i znalazł jednak coś dla człowieka. Daniel Płatek  narysował otóż auto na wzór najbardziej luksusowych samochodów z  lat 20. Trochę w stylu art deco jak stylowy mebel. Piękna limuzyna dla pięknych kobiet. W pogoni za nowoczesnością zapomina się często, że samochody były jednak kiedyś swego rodzaju sztuką

Zaprojektować nowy samochód jest jeszcze trudniej niż nowy bigos i Renault szuka ciągle swojego miejsca. Andrzej Pągowski wystąpił na pokazie w ekstra żółtej marynarce, która jakby napisali Francuzi, była jeszcze bardziej zmysłowa niż samochód.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Ja (gość)

  Dlaczego to auto nie ma lusterek !?

 • praktyk (gość)

  bo by psuły sylwetkę - pewnie będą kamerki i ekrany

 • uncle (gość)

  kierowcy uszy beda wystawaly

 • uncle (gość)

  kierowcy uszy beda wystawaly

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości