Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Znaki drogowe. Będzie nowe oznakowanie na drogach

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

projekt rozporządzenia, który  opublikowano na stronach Rządowego Centrum Legislacji doprecyzowujące przepisy drogowe. Chodzi o oznakowanie dróg. 

Fot. Wojciech Wojtkielewicz Projekt rozporządzenia, który opublikowano na stronach Rządowego Centrum Legislacji doprecyzowujące przepisy drogowe. Chodzi o oznakowanie dróg.

To projekt rozporządzenia Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji zmieniającego rozporządzenie w sprawie znaków i sygnałów drogowych.

Zmiany obejmują m.in. dodanie do tzw. „zbiorczej tablicy informacyjnej” znaku informującego o obiektach dla podróżnych znajdujących się przy drodze. Informuje np. o odległości od następnej stacji benzynowej, co jest - jak czytamy - "istotne w szczególności dla kierujących pojazdami na autostradach i drogach ekspresowych".

Nowością jest także informacja pod znakiem „tunel”, która określa minimalny odstęp od poprzedzającego pojazdu po zatrzymaniu.

Zobacz także; Cofanie licznika. Przestępstwo czy wykroczenie? Jaka kara?

Kolejna zmiana to „śródmiejska strefa płatnego parkowania”, oznaczającego wjazd do strefy, w której za postój samochodu jest pobierana opłata. Projekt wprowadza też zmianę znaczenia i nazwy znaku „koniec strefy płatnego parkowania lub śródmiejskiej strefy płatnego parkowania”, rozszerzając jego zastosowanie także na wyjazd ze śródmiejskiej strefy płatnego parkowania.

Zmiany czeka także znak "zatoka". Projektowana zmiana rozszerza zakres zastosowanie znaku poza tunelem. Projekt rozporządzenia wprowadza też odpowiednie znaki informujące kierowców o odległości do zjazdu z drogi ekspresowej.

Rozporządzenie wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia jego ogłoszenia.

 Zobacz także: Tak prezentuje się nowy Jeep Compass

projekt rozporządzenia, który  opublikowano na stronach Rządowego Centrum Legislacji doprecyzowujące przepisy drogowe. Chodzi o oznakowanie dróg. 

Fot. Wojciech Wojtkielewicz

projekt rozporządzenia, który opublikowano na stronach Rządowego Centrum Legislacji doprecyzowujące przepisy drogowe. Chodzi o oznakowanie dróg.

Fot. Wojciech Wojtkielewicz

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Zzxzzz (gość)

    Nie interesuje mnie ta sprawa

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości