Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Znaki drogowe. Kto i jak je kontroluje? (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / TVN Turbo / x-news

Ft. Wojciech Wojtkielewicz Bezpieczeństwo na drogach ma szczególnie ważne znaczenie w okresie trudnych warunków atmosferycznych. Zarówno kierowcy, jak i piesi muszą mieć pewność, że oznakowanie stosowane w ruchu drogowym spełnia swoje zadanie. Dbałość o prawidłowe funkcjonowanie oznakowania drogowego leży w gestii wielu firm i instytucji.

- Rola Polskiego Centrum Akredytacji jako krajowej jednostki akredytującej w obszarze badań związanych z bezpieczeństwem na drogach polega na ocenie kompetencji laboratoriów wykonujących m.in. badania oznakowań poziomych i pionowych na drogach oraz elementów ostrzegawczych odzieży – powiedział Mariusz Uściński, dział Akredytacji Badań Mechanicznych i Fizycznych, PCA.

Zobacz także: Koszty rejestracji samochodu w 2018 roku

- Jednym z badań w ramach bieżącej kontroli dróg, które są prowadzone przez laboratoria Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, potwierdzone przez Polskie Centrum Akredytacji, jest sprawdzanie odblaskowości oraz widoczności oznakowania poziomego – tłumaczy Jan Krynicki, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Jak mówi Jakub Kalisiak z Działu Bezpieczeństwa w Transporcie w firmie 3M, proces certyfikacji jest skomplikowany, ale tylko takie podejście jest w stanie zapewnić wymaganą jakość.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości