Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Znaki wprowadzają w błąd

Data publikacji: Autor: Grzegorz Okoński

Fot. Tomasz Gola: Miejsca parkingowe dla inwalidów wyznaczają władze miasta. Nie zawsze jednak korzystają z nich niepełnosprwani.

Straż Miejska ujawnia dość często sprawy związane ze znakami drogowymi. Są to zarówno przypadki kradzieży, jak i umieszczania ich tam, gdzie nie powinny być. Te ostatnie wprowadzają w błąd kierowców i służą jedynie niektórym osobom, które o nich wiedzą...   

 

- Najczęściej są to fałszywe koperty parkingowe, wymalowane na jezdni przez właścicieli samochodów, którzy często parkują w tym miejscu i upatrzyli sobie je. By zapobiec parkowaniu tam innych samochodów pod ich nieobecność, malują na jezdni imitację normalnej, „urzędowej” Fot. Tomasz Gola: Miejsca parkingowe dla inwalidów wyznaczaj± w³adze miasta. Nie zawsze jednak korzystaj± z nich niepe³nosprwani. koperty. Jest to zabronione – mówi Przemysław Piwecki z poznańskiej Straży Miejskiej.

 

Podobną rolę pełnią nieaktualne koperty inwalidzkie, spotykane często na osiedlach. Opatrzone numerem rejestracyjnym samochodu i odpowiednim symbolem służą osobom, które uprawnień inwalidzkich nie posiadają, choć używają samochodu o takim numerze rejestracyjnym.

 

- Po prostu uprawnienia wygasły, osoba, która je posiadała, zmarła, albo sprzedała samochód komu innemu. Nowy użytkownik samochodu używa koperty, choć nie powinien.– dodaje Przemysław Piwecki.

 

W błąd wprowadzają także znaki pionowe – te najczęściej dotyczą zmian w organizacji ruchu, które to zmiany już nie obowiązują. Zdarza się tak, że był remont na danym odcinku ulicy i nie sprzątnięto wystawionych tam znaków, dotyczących np. zakazu ruchu. I znaki jeszcze stoją. Mieszkańcy zazwyczaj wiedzą, że są one nieaktualne, sami wjeżdżają, ale nie protestują, bo wiedzą, że obce samochody nie będą wjeżdżały na ich ulicę.

 

- Spotykamy się też z odwrotnym procederem: zdejmowaniem znaków, po prostu ich kradzieżą w celu sprzedania w punkcie skupu złomu – dodaje Przemysław Piwecki. – Giną i znaki i tablice z nazwami ulic. Przed remontem Mostu Rocha, złapaliśmy złodziei, którzy zdjęli z tego rejonu sześć, czy siedem znaków i poszli je sprzedać!

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości