Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Znikająca autostrada

Data publikacji: Autor: (ic)

Jeszcze nie przejechał nią żaden samochód, a już nadaje się do remontu. Z powodu szkód górniczych o kilkadziesiąt centymetrów obniżył się odcinek autostrady A4 na granicy Chorzowa i Rudy Śląskiej.

 

- Autostrada była budowana na terenie czynnej eksploatacji górniczej i to spowodowało negatywne skutki w postaci nadmiernego osiadania gruntu. Niezbędne okazało się przeprowadzenie dodatkowych prac - przyznaje Marian Sobula, zastępca dyrektora katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

 

Droga została już wzmocniona, ale dopiero na wiosnę będzie można położyć nową warstwę asfaltu. Do tego czasu uszkodzony fragment drogi będzie zaznaczony żółtymi pasami namalowanymi na jezdni. Ma tam obowiązywać ograniczenie szybkości.

 

- Budowa została zakończona zgodnie z planem w grudniu. Czekamy na niezbędne dokumenty umożliwiające oddanie autostrady do użytku. Powinno to nastąpić w połowie stycznia - zapowiada dyrektor Marian Sobula.

 

Nierozstrzygnięta jest na razie kwestia, kto zapłaci za dodatkowe prace. W grę wchodzi prawie 2 mln euro. Szefowie GDDKiA odpowiedzialnością za usterki obarczają fedrujące pod autostradą kopalnie należące do Kompanii Węglowej. Możliwe, że sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości