Wszystko
o samochodach

Przepisy / Ubezpieczenia

Zniżka na AC dzięki lokalizatorowi GPS

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot: SXC.hu Ubezpieczenie AC wykupuje się na wypadek kradzieży samochodu bądź jego zawartości, ale też w przypadku zniszczenia lub uszkodzenia pojazdu. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami, jednak są sposoby aby na tego typu ubezpieczenie uzyskać dodatkową zniżkę.

Autocasco (AC) jest ubezpieczeniem komunikacyjnym dobrowolnym. Zawarcie umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym zależy Fot: SXC.hutylko i wyłącznie od właściciela pojazdu. Zazwyczaj polisa AC ma na celu wypłatę odszkodowania gdy ponosimy winę za uszkodzenie samochodu, gdy sprawca uszkodzeń pojazdu nie jest znany, gdy ukradną nasze auto lub jego cenną zawartość. Dobrowolność zawarcia umowy powoduje, że wiele osób nie decyduje się na taki krok ze względów finansowych. Jakie są sposoby aby obniżyć wartość ubezpieczenia AC?

Na rynku ubezpieczeń od dawna trwa ostra i bezpardonowa walka o klienta i towarzystwa ubezpieczeniowe starają się zainteresować kierowców swoimi ofertami, prześcigając się w różnych propozycjach. Dotyczą one między innymi rabatów na autocasco czy dodatkowe bonifikaty promocyjne. Jednym ze sprawdzonych sposobów na uzyskanie zniżki AC jest zamontowanie w aucie lokalizatora GPS. Wynosi ona 10% i jest skierowana do użytkowników samochodów osobowych. – Lokalizator GPS to urządzenie, które umożliwia śledzenie pozycji pojazdu w czasie rzeczywistym. Dzięki rozbudowanym funkcjom jakie daje platforma i lokalizator, możemy w znacznym stopniu zabezpieczyć samochód przed kradzieżą – tłumaczy Piotr Majewski z firmy Rikaline, twórcy platformy GpsGuardian.

Warto pamiętać, że jeżeli ubiegamy się o zniżki AC samochody muszą mieć  obligatoryjnie zamontowane zabezpieczenie w zależności od tego, jaka jest wartość danego pojazdu. Przykładowo gdy wartość samochodu nie przekracza pięćdziesięciu tysięcy złotych, ubezpieczyciel wymaga, żeby posiadało jedno zabezpieczenie w postaci np. immobilaizera. Gdy mówimy o wartości auta większej niż ta suma, zamontowany musi być także alarm. Przy samochodach o wartości od stu tysięcy złotych, wymagane są natomiast trzy zabezpieczenia. Przy zniżce na AC, zyskuje się więc ochronę auta.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości