Wszystko
o samochodach

Przepisy / Prawo jazdy

Znów będą kolejki?

Data publikacji: Autor: (tj) - Express Ilustrowany

Fot. Dariusz Gdesz Przedłużenie terminu wymiany praw jazdy do końca kwietnia spowodowało, że niewielu kierowców pojawia się w urzędach komunikacji.

 

Prawa jazdy wydane przed 30 kwietnia 1993 r. powinny zostać wymienione do końca kwietnia 2005 r. Po tym terminie stracą ważność. Kierowanie samochodem bez wymaganych dokumentów traktowane jest jako wykroczenie, za które policjant może ukarać mandatem w Fot. Dariusz Gdesz wysokości 50 zł.

 

- Gdy jeszcze nie mówiło się o nowym terminie wymiany dokumentów, przyjmowaliśmy dziennie nawet 1200 wniosków Dziś średnio przychodzi do nas ok. 100 kierowców. To oznacza, że wszyscy czekają na ostatnią chwilę i pod koniec kwietnia znów będą tworzyć się kolejki - mówi Krystyna Orłowska, inspektor w łódzkim oddziale praw jazdy.

 

Kierowcy, którzy wymieniają prawo jazdy, muszą mieć przy sobie stary dokument i zdjęcie. Koszt wymiany dokumentu to ok. 77 zł.

 

Kolejna wymiana praw jazdy dotyczy osób, których dokumenty zostały wydane między 1 maja 1993 r. a 30 czerwca 1999 r. Trzeba je wymienić do 30 czerwca 2006 r.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości