Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Znów kupujemy więcej nowych samochodów

Data publikacji: Autor: (w)

Optymistycznie patrzą w przyszłość sprzedawcy samochodów. Od stycznia do końca kwietnia z salonów samochodowych wyjechało 112.846 nowych aut, o 14,36 procent więcej niż w tym samym okresie roku 2002.

W kwietniu Polacy kupili więcej samochodów niż w kwietniu zeszłego roku - sprzedaż aut osobowych wyniosła 31,3 tys. sztuk, czyli o 21,13 procent więcej niż przed rokiem. W porównaniu z marcem 2003 roku Polacy kupili o 12 procent samochodów więcej. Wzrost sprzedaży notowany jest od dziesięciu miesięcy.

Najwyższą dynamikę sprzedaży odnotował Ford, który od początku roku poprawił sprzedaż prawie o 54 procent. Daewoo-FSO, które jeszcze w 1999 roku walczyło o pierwsze miejsce w rankingu najpularniejszej marki samochodowej w Polsce, teraz wypadło z pierwszej dziesiątki najpopularniejszych. Jego miejsce zajął Seat, który szczególnie wysoką sprzedaż odnotował w kwietniu.

Cieszy poprawa wyników Fiata, największego inwestora branży samochodowej w Polsce. Wysoka sprzedaż samochodów tej marki pomaga polskiej gospodarce.
Tymczasem mniej optymistycznie jest w Europie Zachodniej. Sprzedaż nowych samochodów w kwietniu zmalała tam prawie o 7 procent, a od początku roku o ponad 3 procent. Warto jednak znać proporcje. W Polsce sprzedaż liczy się w dziesiątkach tysięcy, w Europie Zachodniej - w milionach.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości